Zorka Hejdová oslaví první Vánoce se synem. S manželem je rozdělila otázka, zda do bramborového salátu patří salám

Moderátorka Zorka Hejdová
Moderátorka Zorka Hejdová
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 12. 2021

Začátkem dubna se moderátorka Zorka Hejdová (31) stala maminkou. Na svět přivedla rozkošného syna, který dostal jméno Nikolas. Chlapečka nyní čekají jeho vůbec první Vánoce a rodina je prožije v klidu a bez stresu. "Já, která jsem dárky vždy řešila 22. prosince, mám skoro nakoupeno, dokonce jsem se odhodlala, že upeču i cukroví," řekla pro ŽivotvČesku.cz Zorka Hejdová a také prozradila, jak s manželem Mírou (38) řeší otázku bramborového salátu.

Vánoce jsou doslova za rohem, čekají nás už jen dvě poslední adventní neděle a kdo začíná s nakupováním dárků až teď, užije si nefalšovaný sváteční shon. Ten v uplynulých letech měla každoročně i moderátorka Zorka Hejdová, manželka moderátora Míry Hejdy (38), která vše dělala na poslední chvíli. Letos si ale Vánoce poprvé užije v roli maminky a vše je jinak.

"Připravuji se docela svědomitě, až jsem z toho v šoku, protože času je sice méně, ale chuti je více. Takže já, která jsem dárky vždy řešila 22. prosince, mám skoro nakoupeno, dokonce jsem se odhodlala, že upeču i cukroví, takže těsto je v lednici. S Mírou jsme se do toho oba pustili, takže je nazdobeno, světélka svítí a dokonce balíme i některé dárky, takže jsme nějak letos celkově napřed. Asi se opravdu evidentně těšíme, že si to s tím malým užijeme (směje se)," řekla pro ŽivotvČesku.cz Zorka Hejdová.

Dříve bývaly Vánoce sympatické blondýnky opravdovým shonem, dárky nakupovala na poslední chvíli a dva dny před Štědrým dnem běhala po obchodech, aby pro své blízké našla to nejlepší. Letos se jí ulevilo i proto, že se je naučila hledat prostřednictvím internetu.

"Já jsem opravdu vždy létala 22. prosince po přeplněných nákupních centrech, celá zpocená a nechávala jsem to úplně na poslední chvíli. Letos jsem si řekla, že to už opravdu ne, tak jsme to podchytili. Teď většinou objednávám online, nikam se neženu, je to pohoda. Naučila mě to epidemie, byla jsem stará škola, že jsem raději vždy šla do obchodu, ale to se už změnilo," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz oblíbená moderátorka.

Malý Nikolas si letos poprvé bude moci vychutnat vánoční atmosféru, která je nejkouzelnější právě pro děti. Jeho rodiče se rozumně dohodli, že s dárky pro Nikoláska to přehánět nebudou, koupí mu to, co se mu bude opravdu líbit a raději si užijí klid a pohodu s nejbližšími.

"Řekli jsme si, že to nebudeme nějak přehánět, že bychom mu neradi už na první Vánoce dali tisíc dárků a jeden lepší než druhý. Domluvili jsme se, že mu spíš koupíme nějakou hezkou velkou hračku, která ho bude bavit a uděláme si Vánoce rodinné a pohodové, žádný stres. Navštívíme určitě rodiče, ale hlavně klid a pohoda, já si myslím, že s malým se ani blázniviny nedají vymýšlet," popsala maminka rozkošného chlapce pro ŽivotvČesku.cz, jak bude trávit Vánoce.

V některých domácnostech se vedou spory týkající se bramborového salátu a do něj přidaných ingrediencí. Moderátoři, přestože oba mají jiné chutě - Zorka salám v salátu nejí, Míra naopak, se kvůli takové maličkosti nehádají a vymysleli kompromis, kterým by se mohl leckdo inspirovat.

"Já salám do salátu nedávám, protože ho tam ani nějak nemám ráda. Ale manžel ho tam rád má, takže to děláme tak, že není součástí salátu. Já dělám salát, manžel dělá ozdobu nahoru a ten salám si do ní vždy dá, naskládá si ho do tvaru kytiček. Já dělám salát podle taťky a salám jsme do něj nikdy nedávali, ale manžel je zvyklý jinak, tak jsme to vyřešili takhle. Vypadá to docela dobře a nakonec si i já kousek dám," dodala Zorka Hejdová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.