Zoufalá matka kradla v prodejně Sunar a dětskou výživu. Strážníci zakročili nečekaným způsobem

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto:
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 2. 2021

Nevídaný případ museli řešit strážníci opavské policie, kteří byli povoláni k případu krádeže v jedné z prodejen. Po příjezdu na místo ale zjistili, že nejde o běžnou krádež, jak by se dalo očekávat, ale hlavním pachatelem je zoufalá matka, která se snažila ukrást výživu pro své dítě.

Někdy jsou lidé nuceni uchýlit se k zoufalým činům, na které by za normální situace možná ani nepomysleli. V jednom z opavských řetězců byla chycena při činu plačící matka malého dítěte, která se rozhodla v obchodě bez placení odejít s nákupem, ve kterém měla převážně dětskou výživu. "Odcizila potravina jako Sunar, dětské přesnídávky, ale mezi odcizené věci se jí připletlo i víno," informoval o případu ředitel Městské policie Opava Jiří Klein na oficiálním profilu.

Žena se na místě ke krádeži přiznala a bylo evidentní, že se nachází v tíživé situaci. Přivolaná trojice strážníků jí musela udělit pokutu za krádež lahve vína ve výši 500 korun. Splnění jejich zákonné povinnosti jim však nezabránilo v tom, aby projevili dobré srdce a to, že nejsou vůči celé situaci lhostejní. Po ověření, zda nemá matka dítěte záznam v trestním rejstříku, se společně domluvili, že se složí a nakoupí potřebné potraviny pro dítě z vlastní peněženky.

Poděkování Strážníci MP Opava dnes prokázali, že umí skvěle zakročit, ale také, že mají srdce na pravém místě. Vyjeli...

Zveřejnil(a) Městská policie Opava dne Středa 3. února 2021

Jejich vstřícné a empatické gesto ocenili nejen lidé na sociálních sítích, ale i jejich nadřízený a ředitel Městské policie Opava Jiří Klein. "Děkuji těmto třem mušketýrům za mimořádně citlivý a laskavý přístup k řešení věci. Jsem na Vás pyšný," vyjádřil se k jednání svého týmu.

Narození děťátka je snad pro každou maminku okamžikem, který je velmi emotivní. Ale někdy ...

Hlídka se postarala také o to, aby ženu propojila s úředníky ze sociálního odboru a ta měla možnost svoji složitou situaci řešit a nedostala se do ještě větších problémů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu