Zpěvačka Dasha 40. narozeniny ve velkém neslavila. Měla obavy o rodinu na Moravě. Bála jsem se o bratra, říká

Zpěvačka Dagmar Sobková alias Dasha
Zpěvačka Dagmar Sobková alias Dasha
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 6. 2021

Životní jubileum má za sebou zpěvačka Dagmar Sobková známá jako Dasha, která se věkem dostala na kulatou »čtyřicítku«. Ale oslavu chystá až na červenec, kdy se potká s řadou svých přátel, na které se těší. Nicméně ani ji neminuly obavy kvůli vážné situaci na jižní Moravě, protože tam má rodinu. "Moje maminka žije naštěstí mimo oblast, kde zasáhlo tornádo. Ale měli jsme strach o mého bratra. Bydlí totiž 25 kilometrů od zasaženého místa," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Je krásná, nadaná a těžko se dá věřit tomu, že v neděli 27. června měla 40. narozeniny. Dagmar Sobková, vystupující pod uměleckým jménem Dasha, je důkaz toho, že věk je pouhé číslo. Přesto, že se jednalo o významné jubileum, žádné bujaré oslavy se překvapivě nekonaly.

"Zatím jsem narozeniny moc neslavila, pouze v úzkém rodinném kruhu. Spíš jsem slavila prací, protože jsem ji měla spoustu na zahradě. Během července budu točit s kolegy muzikanty swingové album, a protože mám jistotu, že všichni z mých nejbližších kolegů budou v Praze, zřejmě uspořádám nějakou oslavu v červenci. Ani mi tak nejde o to oslavit moje narozeniny jako spíš o fakt, že se všichni zase po dlouhé době uvidíme," popsala Dagmar Sobková pro ŽivotvČesku.cz s tím, že má za sebou chvíle obav a strachu kvůli rodině, která bydlí na Moravě.

"Maminka žije naštěstí mimo oblast, kde zasáhlo tornádo. Ale měli jsme strach o mého bratra. Bydlí totiž 25 kilometrů od zasaženého místa. Báli jsme se o něj, protože hlásili, co se tam odehrává. Byla jsem opravdu napjatá, ale díkybohu je v pořádku. Jeho známé, které v okolí má, to bohužel postihlo. Všichni jsme byli v šoku, protože nikdo z nás asi nepamatuje, že by se něco takového u nás dělo," vyjádřila se oblíbená zpěvačka k živelné pohromě, která zpustošila jižní Moravu, zanechala za sebou obrovské škody a především má na svědomí šest ztracených lidských životů.

Rodačka ze Zlína připustila, že čte neustále zprávy o tom, aby lidé nejezdili do zasažených oblastí. Stále však myslela na to, že by ráda pomohla a přidala ruku k dílu.

"Měla jsem v hlavě, že bych se nějak přičinila a pomáhala rukama. Ale jak sleduji, zřejmě to není v současné době příliš žádoucí. Lidé potřebují dát všechno do pořádku, v oblastech po tornádu je šílená spoušť. Někteří tam budovali celý život, pěstovali na zahradě, vysadili stromy a během okamžiku bylo všechno pryč – včetně bydlení. Je mi jich velmi líto," dodala Dagmar Sobková pro ŽivotvČesku.cz.

Legendární herec Sylvester Stallone (76) není jediným nositelem tohoto příjmení v showbyzn...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.