Zpěvačka Dasha považuje nejistotu za to nejhorší. Nejsem zastáncem očkování, ale asi je to nezbytné, říká

Zpěvačka Dagmar Sobková alias Dasha
Zpěvačka Dagmar Sobková alias Dasha
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 1. 2021

Koronavirová epidemie sužuje Česko a nikdo neví, co může přinést další den – ať už se jedná o celkovou situaci, nebo vládní nařízení. Zpěvačka Dagmar Sobková alias Dasha (39) vnímá aktuální dění nejen kvůli své umělecké práci, kdy i nadále přetrvávají přísné vládní restrikce omezující činnost v kultuře, ale především s ohledem na svoji rodinu. "Nejhorší je nejistota, zda se podaří dostat virus pod kontrolu," uvedla nadaná držitelka Ceny Thálie pro ŽivotvČesku.cz.

Očkování proti viru SARS CoV-2 se pro mnohé stalo nadějí ve zvládnutí a odeznění epidemie koronaviru. Nejinak to vidí i zpěvačka Dasha, která má za sebou nespočet muzikálových rolí a úspěchů na poli hudební scény.

"Všichni vkládáme naděje do očkování, které zřejmě bude nezbytné. Ve svém okolí nevím o nikom, kdo by měl nějaké těžší příznaky covidu. Vím spíše o těch klasických podobných chřipce, ale tím to rozhodně nechci zlehčovat. Co se dočítám o těžkých případech, tak to je hrozné peklo. Jde nám o to, aby se to co nejdříve vymýtilo. Ač celkově nejsem úplně zastánce nějakých medikamentů a očkování, asi je to nezbytné, jinak se v tom budeme plácat dokola," řekla Dasha pro ŽivotvČesku.cz.

Co se týká práce, naštěstí může trávit volný čas studiem nové role v připravovaném muzikále.

"Dostala jsem nabídku zkoušet muzikál v ostravském divadle. Takže od listopadu se účastním zkoušek, byť ne úplně standardních, protože to vše musí probíhat podle přísných hygienických předpisů. Samozřejmě jsme také testováni. Tím zůstávám v pracovním procesu, což mě těší, protože ten mozek »nezakrní«. Je to poprvé, co mám na divadelní zkoušení plno času. Můžu se soustředit jen na to, což jsem nikdy předtím nezažila," přiznala pro ŽivotvČesku.cz držitelka Ceny Thálie za roli Máří Magdalény v muzikále Jesus Christ Superstar.

I po tak dlouhých měsících se snaží nemyslet na nejhorší a doufá, že se život vrátí do normálních kolejí. "Pořád věřím, že to odezní a teď je to jen taková pauza. Jsem v tom nejužším sepjetí s rodinou, trávíme spolu hodně času, což se pak asi už taky nebude dařit, až se rozjede práce. Nejtěžší je pro mě asi ta nevědomost, jak dlouho to tady bude a co bude. Nejistota, jestli se virus podaří mít pod kontrolou," dodala Dasha pro ŽivotvČesku.cz.

Epidemická situace v Česku se v tomto týdnu opět zhoršila. Nakažených onemocněním covid-19...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu