Zpěvačka Dasha ztrácí optimismus. Lidé potřebují žít, jinak jich bude spousta o hladu, obává se

Zpěvačka Dagmar Sobková alias Dasha
Zpěvačka Dagmar Sobková alias Dasha
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 4. 2021

Výhled na další týdny s ohledem na epidemickou situaci vypadá po náročných měsících o poznání lépe. Vláda se rozhodla postupně rozvolňovat a snažit se vracet život opět do normálních kolejí. Zpěvačka Dagmar Sobková alias Dasha (39), která byla dříve velkou optimistkou, začíná nahlížet na stav v zemi reálnějším pohledem. "Chápu a naprosto respektuju veškerá opatření, která jsou potřeba k tomu, aby se epidemie znovu nerozjela. Lidé potřebují žít, podniky potřebují fungovat, jinak bude spousta lidí o hladu. Vidím to kolem sebe dnes a denně," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

V současné době fungují částečně v rotačním režimu školy, znovu ožily například farmářské trhy a od 3. května by mělo dojít k dalšímu uvolnění opatření v rámci služeb a obchodů. Podle některých se však málo mluví o kultuře, kterou epidemie také těžce zasáhla.

"Z mého pohledu je znovuobnovení kultury trochu v nedohlednu. Je to zatím velká neznámá a progres ještě nevidím. Čas ukáže, jestli se najde nějaké řešení, jak by bylo možné navštěvovat kulturní akce. Zatím jsou to spíše teorie. Zatím vím o aplikacích, které by měly prokázat, že je člověk testovaný nebo očkovaný. Rozhodně ale fandím tomu, že všechna další odvětví mají možnost se znovu vracet k normálu. Zrovna jsem v zoologické zahradě, a co tady kolem sleduju, lidé jsou disciplinovaní, i když kvůli omezené kapacitě je jich tu méně," řekla Dasha pro ŽivotvČesku.cz s tím, že přes přiznivý vývoj epidemie už na nic příliš nespoléhá.

"Skutečnost, že máme nyní lepší stavy, neznamená, že nemůže přijít zhoršení. Už nejsem ani ten velký optimista, jakým jsem byla předtím – nechci se zbytečně zklamat. Spíš se teď nechávám překvapit, jaká bude situace. Zároveň všem přeji, aby naše země probudila k životu. Chápu a naprosto respektuji veškerá opatření, která jsou potřeba k tomu, aby se epidemie znovu nerozjela. Lidé potřebují žít, podniky potřebují fungovat, jinak bude spousta lidí o hladu. Vidím to kolem sebe dnes a denně. Ekonomika se musí rozhýbat," vyjádřila se nadaná zpěvačka, která je hvězdou českých muzikálů a také maminkou čtyřleté dcery Žofie.

Její recept na to, jak si udržet psychické zdraví v těžké době, je poměrně jednoduchý. "Mně osobně pomáhá neustále něco dělat. Nedat šanci tomu, aby pracovala hlava, ale unavit se fyzicky. Vždycky to říkával i můj tatínek, že fyzická únava a činnost jsou lékem na duši. Je velká výhoda, že konečně nastupuje jaro a hezké počasí. Čeká mě práce na zahradě a vím, že to na mě působí opravdu skvěle," doplnila Dasha pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.