Zpěvačka Helena Vondráčková ukázala, jak si vyzdobila dům na Vánoce. Stovky světel rozzářily Řitku

Helena Vondráčková
Helena Vondráčková
Foto: Se svolením Heleny Vondráčkové
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 12. 2020

Zpěvačka Helena Vondráčková (73) patří mezi legendy české hudební scény. Stejně jako všichni se připravuje na nadcházející čas vánočních svátků a svůj dům v obci Řitka, kde žije s manželem Martinem Michalem, už zavčas vyzdobila v duchu velkolepých kouzelných Vánoc, na které se moc těší.

Helena Vondráčková je nehasnoucí hvězda české populární scény, která má stále energie na rozdávání. Během koronavirové doby, kdy vláda přišla s řadou opatření včetně zákazu hudebních vystoupení, koncertů a zpěvu, musela odložit plánované pracovní aktivity. Ale kromě toho, že je zpěvačka úspěšnou umělkyní, jako žena se ráda věnuje i své domácnosti, o kterou s láskou pečuje stejně jako o životního partnera Martina Michala. Blížící se Vánoce rozhodně nepodcenila a dala se do výzdoby, kterou rozzářila celou obec Řitka, kde spolu s manželem žijí.

"Letos jsme si dali opravdu záležet. Nikam jsme nepospíchali, protože nás korona stejně nikam nepustí. Jsme doma, takže jsme se tomu mohli věnovat. Na vánoční výzdobu jsem byla zvyklá už odmalinka, maminka zdobila kde co. Když jsem se pak přestěhovala do Prahy, tak jsem jí vozila krásné dekorace a ozdoby. Ale vždycky jsme doma alespoň jednu pyramidu v okně měli. S Martinem jsme viděli nádhernou výzdobu, když jsme byli v Americe – všechny ty nazdobené zahrady, osvícené domy a keře. Postupně jsme u nás začali přidávat a přidávat," prozradila fenomenální zpěvačka Helena Vondráčková pro ŽivotvČesku.cz.

Už od jara, kdy v Česku propukla první vlna koronaviru, se tak nemůže kvůli epidemii naplno věnovat tomu, co jí dělá radost a naplňuje. Ale ani během karantény a lockdownu doma nezahálela a natočila nové album plné krásných písní, na které se fanoušci můžou těšit.