Zpěvačka Kamila Nývltová: Bojím se plánovat po tom celém roce. Ale letos mám několik svateb

nextfoto.cz
Zpěvačka Kamila Nývltová
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 15. 5. 2021

Hudba je pro ni nejen koníčkem, ale také milovanou profesí. Zpěvačka Kamila Nývltová (31) za celý rok bez práce v uměleckém odvětví rozhodně nezahálela a využila dalších možností, které se jí naskytly. Začala se věnovat poctivé cukrařině a péct na zakázku úžasné dezerty a dokonce třeba i svatební dorty. Aby toho nebylo málo, k pečení a v brzké době snad znovu i ke zpívání přidala ještě další práci. "Já přímo nesnáším nic nedělat. Od rána do večera musím mít jasný plán, co chci stihnout a co musím udělat. A snažím se to každý den dodržovat," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Kamila Nývltová odstartovala profesionální kariéru zpěvačky televizní soutěží X Faktor v roce 2008. Stala se jednou z hlavních hvězd českých muzikálů na prknech Divadla Broadway a Divadla Hybernia – zahrála si egyptskou královnu v Kleopatře, Lorraine v Draculovi nebo francouzskou krásku Angeliku ve stejnojmenném muzikále. Má za sebou i několik hereckých rolí a vydala několik albu, z toho i duetových.


Kamilo, epidemická situace se začíná zlepšovat a kultura by měla postupně začít ožívat. Jaké to pro vás je, vrátit se vlastně po více jak roce ke zpívání a vystupování?

Je to úplný zázrak, protože jsem už snad ani nedoufala, že to někdy přijde. Ale moc se těším na pódium, na diváky, na svoje písně a až konečně budu moci dělat svoji práci zase naplno.

Tomu se dá rozumět, ale co vám za ty dlouhé měsíce bez hudby a zpívání chybělo nejvíc?

Kontakt s publikem a s fanoušky. Taky se někam posouvat a pracovat na sobě. To jsem samozřejmě mohla i bez vystupování, ale přece jen stát na jevišti a zpívat, je prostě nádherný pocit a já miluju ten adrenalin.

Během epidemie jste se dala na pečení a cukrařinu. Vím, že jste s tím nezačínala, ale lidově řečeno jste to během lockdownu »rozjela« docela ve velkém. Budete se všemu věnovat i nadále, nebo už to při návratu k hudební profesi upozadíte?

Uvidíme, jak to budu všechno stíhat, protože koncerty se začínají hrnout a samozřejmě chci zpívat. Ale ani pečení nechci upozadit. Letos mám i několik svateb, které jsem slíbila a musím to dodržet. Nechci se vzdát cukrařiny, stálo mě to taky hodně úsilí. Stejně budu mít jednou svoji výrobnu a kavárnu.

Ale to není všechno, začala jste pracovat také v kosmetickém oboru. To už je třetí odvětví, ve kterém se pohybujete. Někdo by to nazval, že jste multifunkční člověk. Jste skutečně tak trochu workoholik a baví vás být v pracovním nasazení?

Baví, protože já přímo nesnáším nic nedělat. Od rána do večera musím mít jasný plán, co chci stihnout a co musím udělat. A snažím se to každý den dodržovat. Podnikání s přírodními produkty bylo další ideální volbou. Také se to skvěle propojuje s mým životním stylem, kterým je prostě sport a fitness. Proto si myslím, že mnoha ženám mohu zase doporučit něco, s čím mám zkušenosti i já a ještě je to skvělé pro jejich zdraví.

Kam vlastně chcete směřovat svoje další kroky, myslím po kariérní stránce?

Já se pořád nějak vnitřně bojím plánovat po tom celém roce a po tolika zrušených akcích. Možná jsem se naučila neplánovat a nechat svůj život volně plynout. Každopádně určitě bude vánoční koncert, možná vánoční CD, ale hlavně mě čeká zahraniční turné po Evropě, na které se neskutečně těším. Troufám si říci, že to bude nejvyšší příčka, na kterou jsem dosud za svou kariéru dosáhla.

Zazářila v posledním ročníku kulinářské televizní show, kde předváděla neskutečné výkony. ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu