Zpěvačka Linda Finková o situaci v Česku: Těším se, až se budeme moci objímat a podávat si ruce, přiznala

Linda Finková má i v době koronaviru dost práce
Linda Finková má i v době koronaviru dost práce
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 11. 2020

Zpěvačka Linda Finková (52), pěvecká koučka populární televizní show plné kostýmů, kterou vysílá přední tuzemská komerční stanice, prožívá v době koronaviru náročné chvíle jako všichni, ale zůstává optimistická. Je vděčná za nové pracovní příležitosti, které se jí naskýtají i přes nelehkou dobu, která panuje v zemi. Pro ŽivotvČesku.cz prozradila, jak tráví volné chvíle doma a jak vnímá svoji úlohu v populární show.

Linda Finková, oblíbená zpěvačka a dcera zpěvačky a pěvecké pedagožky Lídy Nopové (73), je známá z mnoha divadelních rolí v předních českých muzikálech. Ztvárnila například roli Milady ve Třech mušketýrech, cílevědomou Fulvii v Kleopatře nebo nymfu v Draculovi legendárního hudebního skladatele Karla Svobody (†68). Působí také jako hudební koučka v show Tvoje tvář má známý hlas, kde pracuje se soutěžícími na jejich pěveckém projevu a výkonu. Jako umělkyně zažívá mimo jiné omezení kvůli koronaviru a vládním opatřením. Jak vnímá současnou dobu, která přinesla lidem v Česku těžké časy? "Víte, tohle je nekrásnější období mého života a skoro se to stydím říct. Sice jsem přišla o hodně práce, ale já jí mám tolik, že když odpadne jedna, zbydou mi další čtyři," řekla Linda Finková pro ŽivotvČesku.cz.

Zpěvačka tráví doma hodně času a ve volných chvílích se rozhodně nenudí. "Jsem víc s našimi dětmi, trávíme spolu často večery a hrajeme hry. Naše zvířata jsou taky nadšená, jsem s nimi mnohem víc. Myslela jsem, že si uklidím barák, ale stejně není čas. Ale abyste si nemysleli, že jsem blázen… Samozřejmě se těším, až to období skončí a budeme se zase moci objímat, podávat si ruce a občas si vyrazit na dovolenou nebo aspoň do hospody," přiznala sympatická blondýnka pro ŽivotvČesku.cz.

Linda Finková je dvojnásobná maminka dcery Viktorie (19) a syna Matyáše (12), ale rodičovskou úlohu a pracovní život zvládá skloubit i při vysokém tempu s úsměvem. Jak nahlíží na svoji práci v rámci show Tvoje tvář má známý hlas? "Tvoje tvář je moje nej práce. Dělám s hvězdami, dělám se skvěle fungující produkcí a dělám to, co mi jde a nestresuje mě to. Zažiju moc legrace, emocí i historek a jsem u věcí, které se nebudou nikdy opakovat. Tyhle zážitky mi nikdo nevezme. Jsem šťastný člověk," řekla Linda Finková pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.