Zpěvačka Markéta Konvičková o roli maminky: Od doby koronaviru zpívám maličké jen ukolébavky, prozradila

Zpěvačka Markéta Konvičková
Zpěvačka Markéta Konvičková
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 11. 2020

Markéta Konvičková (26) je nadaná zpěvačka, která se stala v polovině září šťastnou maminkou. Snoubenci Renému Kubošovi porodila krásnou dceru Amálku, která se narodila v ostravské Fakultní nemocnici. Pro ŽivotvČesku.cz prozradila, jak vnímá mateřství, za co je nejvíce vděčná a také to, na koho se obrací, když potřebuje jako maminka s něčím poradit.

Markéta Konvičková zazářila jako finalistka populární pěvecké show Česko Slovenská SuperStar, ale i po soutěži se jí podařilo prosadit a odstartovat úspěšnou sólovou dráhu. Ale jak sama v minulosti přiznala, rodina je pro ni na prvním místě. V květnu letošního roku oznámila se snoubencem a pilotem René Kubošem, že se na podzim stanou šťastnými rodiči. 15. září porodila zdravou a krásnou dceru, která dostala vznešené jméno Amálie. Jak zpěvačka vnímá své mateřství? "Já na tom vůbec nic negativního nevidím. V podstatě je to celé zázrak - už jenom v naší situaci, v jaké jsme. Loni jsem měla nějaké zdravotní komplikace s ženskými orgány a najednou v momentě, kdy mi řekli, že jsem zdravá, tak to hned vyšlo. Vnímám to jako něco, co je opravdu obrovský dar a zázrak," přiznala Markéta Konvičková pro ŽivotvČesku.cz.

Myšlenky na druhé dítě určitě má, ale vzhledem ke svým zdravotním dispozicím je pro ni požehnáním už narození prvorozené Amálky. "Tak určitě bych si další dítě přála, ale už tohle celé je zázrak a nevím, jestli se mi vůbec ještě někdy podaří otěhotnět s ohledem na mé zdraví. Já jsem optimistická, třeba to jednou ještě klapne znovu, ale uvidíme. Vždycky jsem chtěla mít velkou rodinu, minimálně tři děti. Ale už to, že máme naši dcerku, je pro mě neskutečný poklad. Pokud příroda dá, tak budu šťastná, ale těch šancí tam popravdě moc není," řekla sympatická zpěvačka pro ŽivotvČesku.cz.

V době koronaviru, kdy lidé tráví většinu času doma a vládní opatření zakazují řadu pracovních možností také v rámci umělecké scény, není moc příležitostí zpívat. "Jediné, co zpívám od doby koronaviru, jsou ukolébavky. Nikde jinde než doma moc zpívat nemůžu. Proto jsem vděčná za človíčka, kterému můžu zazpívat, který se na mě při tom usmívá, kterého to uklidní a já si můžu alespoň tak připomenout, jak miluju hudbu," prozradila maminka malé Amálky pro ŽivotvČesku.cz.

Maminkou je poměrně čerstvě, proto je logické, že každá dobrá rada má cenu zlata. V tom jí pomáhá kamarádka a pěvecká kolegyně Monika Bagárová (26), která porodila dceru Ruminku o tři měsíce dříve. "Já Monice neradím, ale určitě jsem ta, co volá a ptá se na rady, protože Ruminka je přeci jen o tři nebo tři a půl měsíce starší. Takže tipy a doporučení jdou spíše ze strany Moniky, než z té mojí. Voláme si, jsme v kontaktu. Jenom je škoda, že kvůli té situaci se holky ještě neviděly. Monička neviděla ještě ani moji Amálku, takže se těšíme na to, až spolu někde vyjedeme s kočárky a budeme se moct navštívit," dodala Markéta Konvičková pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.