Zpěvačka Markéta Konvičková se stala maminkou. Dcera dostala pohádkové jméno

Markéta se stala maminkou dcery Amálie
Markéta se stala maminkou dcery Amálie
Foto: Archiv Markéty Konvičkové
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 9. 2020

Zpěvačka Markéta Konvičková (26) se stala maminkou. Přivedla na svět rozkošnou holčičku, která dostala jméno Amálie. Porod proběhl bez komplikací a šťastní rodiče si užívají prvního společného potomka.

Snoubenec René Kuboš byl u narození krásné dcery přítomen. "Amálie. Poklad v náručí. Vítej sluníčko. Už teď má naše dcera svoji hlavu, prostě už chtěla být s náma! Nejkrásnější moment tě spatřit a přitulit si tě k sobě" oznámila radostnou novinku zpěvačka, které začali gratulovat nejen fanoušci, ale i kolegové z branže.

Markéta, ještě loni bojovala s těžkou nemocí, kdy přišla o jeden vaječník, nakonec se jí ale podařilo otěhotnět. Na začátku sedmého měsíce se jí nedařilo přibírat a měla necelé tři kilogramy navíc. Nakonec se ale vše srovnalo. A teď si užívá životního štěstí v podobě rozkošné dcery.

Význam jména:

Amálie (vyskytuje se též jako Amalie nebo Amalia) je staré jméno latinského nebo germánského původu. Vykládá se jako Milá, Milovaná (pokud je akceptován latinský původ, pak je též považována za alternativní podobu jména Libuše) nebo jako Pracovitá. Podle českého občanského kalendáře má jmeniny společně s Libuší 10. července. Cizojazyčná varianta jména je Amalberga. Zajímavostí je, že jméno Amálie - Amálka bývá často dáváno pohádkovým postavám, a to ať jde o víly či princezny.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.