Zpěvačka Šárka Vaňková slaví 33. narozeniny. Jako dárek jsem od přítele dostala píseň, prozradila

Zpěvačka Šárka Vaňková
Zpěvačka Šárka Vaňková
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 10. 2020

Pro zpěvačku Šárku Vaňkovou (33) je předposlední říjnový den důvodem k oslavě, protože má narozeniny. Letos slaví Kristova léta, ale vládní opatření výrazně omezují život v Česku, a tak její oslava proběhne pouze v kruhu nejbližších. Za nejkrásnější dárek považuje krásný singl Blízko, jehož videoklip bude mít premiéru už v podvečer jejích narozenin. Pro ŽivotvČesku.cz krásná blondýnka prozradila, o čem skladba vypráví a co symbolizují bílé šaty ve videoklipu. O jejich vztahu pak promluvil i zpěvaččin přítel Richard Nálepa (30).

Šárka Vaňková se v roce 2004 probojovala do samotného finále historicky první řady celosvětově úspěšného formátu soutěže Superstar. Po letech, kdy žila na Slovensku a věnovala se především osobnímu životu, se vrátila zpátky do rodných Čech, kde se usadila s přítelem Richardem. Po jeho boku je zase šťastná a oba partnery spojuje nejen vzájemná láska, ale také blízký vztah k hudbě. Richard je totiž muzikant a hudební producent, který stojí za novým zpěvaččiným singlem Blízko. O čem je nová píseň a proč vychází její videoklip právě 30. října?

"Časově to směřovalo ke konci října, tak jsme si to s přítelem plánovali hned na začátku. Oba máme narozeniny, proto jsme si říkali, že si nadělíme naši skladbu jako dárek. Čím víc se blížil konec měsíce, tím víc jsme předpokládali, že videoklip spatří světlo světa právě 30. října, kdy slavím 33. narozeniny. Narodila jsem se v pátek večer ve 20.00, tak to vlastně hezky vyšlo. Videoklip bude mít premiéru taky ve 20.00 na YouTube. Později pak bude skladba dostupná na Spotify," řekla Šárka Vaňková pro ŽivotvČesku.cz.

"Autorem hudby i textu je přítel Richard. Původně to byla jeho sólová písnička, ale když jsme se poznali, přeměnili jsme ji na duet. Je to pro mě hodně cenné, protože jsme spolu něco vytvořili a je to naše společná práce. Krásné je to, že když se po čase ohlédnu, bude tam naše píseň, která po nás zůstane. Budeme mít zkrátka památku. Tím, že jsme z toho udělali duet, to získalo zase trochu jiný námět. V tom videoklipu vystupuju jako »odpověď« na Richardův příběh. V něm vypráví o tom, co v životě hledal v době, kdy to měl hodně složité. Moje bílé šaty nemají ve videoklipu ale žádnou symboliku," prozradila usměvavá zpěvačka, která zatím neplánuje svatbu.

O písni promluvil i její přítel Richard, který navíc prozradil, jak bude probíhat narozeninová oslava s ohledem na respektování vládních nařízení kvůli koronaviru. "Psal jsem to v době, kdy jsme toho měli s kapelou opravdu moc a profesní život se podepisoval na tom osobním. Měl dopady na moje soukromí. Všechno jsem měl na dosah, avšak stále jsem se k tomu nedokázal dostat. Proto se skladba jmenuje Blízko. Náš vztah s Šárkou je krásný a to je právě to, co jsem v té písni třeba hledal, když jsem ji skládal. Obdivuju ji za to, že mi všechno opětuje. Je nesmírně starostlivá a záleží jí na tom, aby se lidé, které má ráda, měli dobře. Cítím, že jsou naše city a představy vzájemné. Mezi námi je to vyvážené, doplňujeme se. Dává nám to určitou jistotu a pevnou půdu pod nohama. Narozeniny budeme slavit s Šárčinou tetou a strejdou a půjde jen o malou oslavu. V klidu posedíme a užijeme se to," řekl Richard Nálepa pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.