Zpěvačka skupiny Aqua je rebelka i ve 47 letech. Lene Nystrømová předvádí postavu v odvážných kostýmech

Zpěvačka Lene Nystrømová
Zpěvačka Lene Nystrømová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 6. 2021

Celosvětový úspěch slavila v polovině 90. let hudební skupina Aqua, která prorazila s hitem Barbie Girl a dostala se na přední příčky hitparád. V jejím čele stála norská zpěvačka Lene Nystrømová (47), která byla i díky své výrazné image nepřehlédnutelná. Ale ani po letech nepřestává vyznávat extravagantní módní styl a málokdo by odhadoval, že se věkem blíží k padesátce. Projekt Aqua se navíc v roce 2016 vrátil.

Pro mnohé byla kapela Aqua symbolem dospívání. Hity jako Barbie Girl nebo Dr. Jones zněly v 90. letech éterem rádií a bořily přední příčky světových hudebních žebříčků. Dánsko-norská skupina slavila nevídané úspěchy a získala si obrovské množství fanoušků, kteří zpěvačku a frontmanku Lene Nystrømovou vyznávali jako ikonu tehdejší doby.

"Myslím, že písnička Barbie Girl byla v době vydání populárním hitem. Spolu s Dr. Jones jsou skladbami, na které si lidé okamžitě vzpomenou, když řeknete skupina Aqua," vyjádřila se Lene Nystrømová v rozhovoru pro web Theaureview.com.

Aqua se rozpadla na začátku nového milénia a přes pokus extravagantní umělkyně rozjet sólovou dráhu, se Norce příliš nedařilo. V roce 2016 se projekt znovu naplno obnovil a ve změněné podobě bez Clause Norreena (51) funguje nadále. "Rádi vytváříme jakýsi vesmír, který obklopuje každou skladbu. Všechno si vytváříme sami. Produkujeme, píšeme a máme představu o hudebních videoklipech u každé písně, kterou uděláme. Jako kapela se musíte vyvíjet. Musíte dělat něco, co považujete za správné a věřit, že to správné skutečně je," uvedla zpěvačka o nových začátcích hudebního uskupení Aqua v rozhovoru pro portál.

Pracovní život ale nezastínil její osobní. Možná i proto, že Lene Nystrømová prožila hned dvě lásky přímo v kapele. Jejím partnerem byl v minulosti René Dif (53) a v roce 2001 se pak provdala za Sørena Rasteda (51), jejich manželství se rozpadlo o šestnáct let později. Mají spolu ale dvě děti – dceru a syna. Zpěvačka už dávno není žádná »barbie girl«, protože se věkem blíží půlstoletí. Nepřestává však vypadat skvěle, má štíhlou postavu a stále se udržuje v kondici.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.