Zpěvák Karel Černoch by oslavil 77 let. Na tátu vzpomínám každý den, říká syn Marek

Legendární zpěvák Karel Černoch
Legendární zpěvák Karel Černoch
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 10. 2020

Zpěvák Karel Černoch (†64) zůstane výjimečnou osobností české hudební scény. Na konci roku 2007 prohrál svůj dlouholetý boj s rakovinou tlustého střeva a zemřel v 64 letech. Datum 12. října je úzce spojeno s jeho jménem, protože právě v tento den by letos oslavil 77. narozeniny.

Někteří umělci za sebou zanechají nesmazatelnou stopu a ani jejich odchod nedokáže vést k zapomnění. Jedním z takových je zpěvák Karel Černoch, jehož hudba a hlas těšily řadu generací a jeho písně patří mezi legendární. Největší sláva přišla v době jeho působení v bigbeatové kapele Juventus a zpěvákovy hity jako Zrcadlo nebo Ona se brání zůstanou jeho věčným odkazem, který přetrvá.

"Táta by oslavil narozeniny v úterý a samozřejmě, že na něj budu vzpomínat. Ale pravdou je, že na něj myslím každý den. A dodnes jsem velmi rád za to, co mě v životě naučil, jaké rady mi dal, čím mě obohatil, protože vše, co říkal, je pravda a mělo vždy smysl," řekl pro ŽivotvČesku.cz syn legendárního umělce Marek Černoch.

Karel Černoch nezpíval jen pro dnes už starší generaci, ale i dětské publikum, pro které nazpíval také známý hit Večerníček (vyšel na oblíbené kompilaci Písničky z Rosy), který si snad každý spojí s jeho jménem a vzpomene si na večerní vysílání pohádky pro děti.

Karel Černoch během svého pestrého života vydal desítky hudebních desek, získal řadu hudebních ocenění. Známá je i jeho spolupráce s českým komikem a hercem Jiřím Wimmerem, působil též jako moderátor, například v pražském Country radiu, či Eldorádiu i jinde.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.