Zpěvák Ladislav Angyal ze SuperStar už svůj hit Pošta nezpívá ani Leoši Marešovi. Stal se z něj vysportovaný fešák

Zpěvák Ladislav Angelyak
Zpěvák Ladislav Angelyak
Foto: Se svolením TV Nova
Pavel Vičar | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 10. 2021

Když před třemi lety Ladislav Angyal (21) objevil před porotou pátého ročníku známé pěvecké soutěže, zabodoval svoji přirozeností a bezprostředností. Jeho písničku Pošta si i dnes vybaví hodně lidí. Na soutěž, která ho dostala do pozornosti fanoušků i médií, vzpomíná jen v dobrém. "Ani jsem si pořádně neuvědomil, že už jsou to tři roky. Byly to pěkné časy, vrátil bych se hned kvůli atmosféře, která tam panovala a také kvůli kolektivu," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Ladislav Angyal působil v Česko Slovenské SuperStar jako zjevení. Na kytaru si hrál po svém, zazpíval vlastní písničku a svým spontánním chováním si získal televizní diváky. Kvůli špatné rodinné situaci, kdy žil s mámou sám ve zhoršených podmínkách, se na něj dokonce pořádala i sbírka, která jim měla pomoci k lepšímu životu. Po soutěži zpíval dál, dokonce vystupoval na koncertě hvězdného Leoše Mareše (45). Po nečekaných úspěších, které se zdaleka nepodaří každému, se ale stáhl do ústraní.

"Zmizet ze světa showbyznysu jsem úplně nechtěl. Musel jsem ale upřednostnit školu před akcemi, a to mě vrátilo zpět do normálního života. Těch faktorů, proč nejsem momentálně nikde veřejně vidět, je více… Nechám si je ale raději pro sebe, protože jde o příliš osobní věci a já bych je nechtěl prozrazovat. Rád bych ale vystupoval dál, když to situace dovolí. Poslední veřejné vystoupení před diváky jsem měl na úspěšném letním festivalu Mšec fest 2021," řekl Ladislav Angyal pro ŽivotvČesku.cz.

Bývalý účastník SuperStar tak odložil hudbu na čas stranou a věnuje se studiu. Kromě toho ho baví fotbal. "Studuji na učitele tělesné výchovy a slovenského jazyka na univerzitě v Nitře. Zároveň při studiu, pokud neprobíhá výuka nebo probíhá distančně, pracuji jako dobrovolník na základní škole, což beru jako praxi. Mimo jiné jsem fotbalový rozhodčí a mezinárodní futsalový rozhodčí v rámci projektu UEFA. A abych nezapomněl, zároveň figuruji i jako fotbalový trenér mladších žáků ve fotbalovém klubu KFC Komárno," poodhalil pro ŽivotvČesku.cz Ladislav Angyal to, co všechno patří mezi jeho zájmy mimo zpěv.

Snů spojených s hudbou se však mladý sympaťák vzdát nechce. Chce na sobě pracovat a představit lidem jinou tvorbu, než jakou u něj znali doposud. "V hudbě jsem trošku zpomalil, ale nezastavil jsem se. Chtěl bych složit písničku, která bude více klasická, aby ji mohla hrát také rádia. Rád bych se inspiroval a šel podobným hudebním směrem jako u nás Adam Ďurica nebo skládal písničky podobně jako to umí v Česku Pokáč nebo Tomáš Klus. Přemýšlím nad tím že bych mohl v budoucnu fungovat i s nějakou kapelou, ale je to zatím jen představa," uzavřel pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.