Zpěvákovi Petru Kolářovi se nedaří prodat dům. Musel ho zlevnit o 1 200 000 korun. Realitní makléř vysvětlil, proč se prodej zatím nedaří

Petr Kolář a jeho dům
Petr Kolář a jeho dům
Foto: Profimedia
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 16. 3. 2022

Zpěvák Petr Kolář (54) stále prodává svůj dům v pražské Uhříněvsi. Realitní makléř Dušan Měchura, který prodej zprostředkovává, koncem ledna pro ŽivotvČesku.cz uvedl, že se mu ozvaly desítky zájemců. K prodeji ale zatím nedošlo a nemovitost je v katastru dál psaná na slavného zpěváka. Co se změnilo, je cena, která klesla o 1 200 000 korun.

Pokud se těšil na rychlý prodej, tak zatím nemá důvod k radosti. Dům zpěváka Petra Koláře v pražské Uhříněvsi se začátkem roku objevil v nabídce serveru Sreality za 29 950 000 korun. Realitní makléř Dušan Měchura, který má prodej na starost, tehdy uvedl, že majitel prodává nemovitost ze svého svobodného rozhodnutí.

"Není pravdou, že by prodej domu nařídil soud. Mám s panem Kolářem stejnou smlouvu jako s každým jiným klientem a jejím předmětem není rychlý prodej či rozhodnutí soudu. V tuto chvíli je ale o dům velký zájem a věřím, že se brzy prodá," řekl koncem ledna pro ŽivotvČesku.cz makléř s tím, že se mu ozvalo hned několik desítek zájemců.

Prakticky po dvou měsících od zahájení prodeje je inzerát stále aktivní, v katastru nemovitostí je dál uveden jako vlastník Petr Kolář a jediné, co se změnilo, je cena. Slavný zpěvák od začátku března zlevnil nemovitost o 1 200 000 korun. "I na trh nemovitostí dopadá aktuální situace ve světě, jednak válka na Ukrajině, ale samozřejmě i zvyšování cen a hypotečních úroků," reagoval pro ŽivotvČesku.cz Dušan Měchura na dotaz, proč zatím k prodeji nedošlo.

Zkušený prodejce věří, že se situace brzy změní a k prodeji v brzké době dojde. "Osobně vnímám dům jako jeden z nejhezčích v okolí. Je to precizní stavba na velmi žádaném místě, kde je příroda za rohem a přitom velmi dobré spojení do centra Prahy," vyzdvihl makléř.

Nemovitost je zajímavá nejen tím, že v ní žije slavný zpěvák, ale i prostorem a dispozicemi. "Dům o celkové užitné ploše 253 m2 je rozdělený do dvou pater. V přízemí je moderní kuchyň s jídelnou, která díky otevřenému konceptu přirozeně přechází do obývacího pokoje. Přechod je řešen zábradlím a krbem, a tak si jako rodina jste stále nablízku. Skrze francouzské dveře se dostanete na zastřešenou pergolu, kterou lze využívat i během chladnějších období jako zimní zahradu. Z té se pak snadno dostanete na zahradu, jejíž dominantou je krytý bazén," uvádí inzerát na portálu s realitami.

"V přízemním patře se skrývají další dvě důležité místnosti - pracovna a hudební zkušebna, kterou lze snadno přetvořit dle vlastních potřeb, například v kreativní či podcastové studio, nebo posilovnu. Zkušebna má vlastní WC, není třeba chodit přes celý byt do koupelny, kde je sprchový kout, umyvadlo a další toaleta. Vedle koupelny se po schodech dostanete do horního patra, kde najdete ložnici pro dospělé s vlastní koupelnou. Ta má rohovou masážní vanu a šatnu. Dále zde najdete dětský pokoj a ložnici pro hosty. Dům má k dispozici garáž pro jedno auto, která má dostatek místa i pro kola," je dále uvedeno v inzerátu v souvislosti s prodejem domu, který byl zkolaudován v roce 2007.

O tom, že život Petra Koláře je jako jízda na tobogánu a zpěvák umí v životě věci měnit, svědčí i skutečnost, že jeho partnerka Lenka Chlupáčová už není jeho partnerkou. Loni v říjnu se rozešli a dlouho to tajili. Zpěvák ale není sám, jak by mohlo mnohé napadnout. "Teď jsem s novou přítelkyní," sdělil nedávno v pořadu Showtime s tím, že nová partnerka se jmenuje Markéta.

Dále pak Petr Kolář uvedl, že na prodeji domu trvá. Důvodem je, že se chce přestěhovat někam blíže přírodě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.