Zrzavé vlasy Arthura Weasleyho z Harryho Pottera zešedivěly. Byli jsme jako skutečná rodina, říká Mark Williams o natáčení

Herec Mark Williams
Herec Mark Williams
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 1. 2022

Sobota byla nejen prvním dnem nového roku, ale také dnem, na který se těšil snad každý fanoušek Harryho Pottera. Oblíbení herci se po 20 letech od prvního filmu vrátili v dokumentu Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic, aby zavzpomínali na natáčení. Výjimkou nebyl ani herec Mark Williams (62), představitel Arthura Weasleyho. Jeho zrzavé vlasy zešedivěly a stal se z něj elegantní pán, který promluvil o svých zážitcích z vytváření magického světa.

Stejně jako k Harrymu Potterovi neodmyslitelně patří kouzla, jen málokdo si ho dokáže představit bez rodiny Weasleových. Její hlavu ve filmech ztvárnil Mark Williams, který se do role vžil, příběh si zamiloval a s ostatními herci se propojil natolik, že je považuje za druhou rodinu. Přestože s věkem prošel proměnou, kvůli které jsou jeho zrzavé vlasy už minulostí, Arthura Weasleyho by mohl hrát dodnes.

V dokumentu, v němž herci po 20 letech vzpomínali na natáčení Harryho Pottera, se Mark Williams sešel u jednoho stolu s představiteli některých ze svých dětí. Společně s dvojčaty Oliverem a Jamesem Phelpsovými (35) alias Fredem a Georgem a s Bonnie Wrightovou (30), jež hrála Ginny, se usmíval při diskuzi nad tím, jak natáčení se členy své filmové rodiny prožíval.

"Pamatuji si, jak se doupě neustále měnilo, rostlo a smršťovalo se. V jednu chvíli v něm byl obří krb s letaxovým práškem a byl se scvrklo," řekl Mark Williams v dokumentu směrem k domu Weasleových, v němž natočil většinu svých scén. S láskou zavzpomínal na chvíle před kamerou i mimo s Julie Waltersovou (71), která hrála jeho manželku Molly.

"S Julie se pracovalo skvěle. Na place jsme si opravdu říkali mamko a taťko," vzpomněl si sympatický herec na dynamiku, která mezi ním a jeho filmovou manželkou panovala. Stejně dobře si ji pamatují i jejich filmové děti. "Julie a Mark byli jako má druhá rodina. Nikdy nevypadli z role a hodně si nahrávali," řekl v dokumentu Rupert Grint (33), představitel Rona.

Setkání s představiteli některých členů klanu Weasleových Marka Williamse dojalo. "Všechno šlo přirozeně, když jsme byli spolu. Byli jsme jako skutečná rodina," dodal muž, pro kterého vždy bude role Arthura Weasleyho charakteristickou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.