Zuzana Plačková dál čelí stíhání kvůli obchodování s drogami. Generální prokuratura vyřkla jasný verdikt

Influencerka Zuzana Plačková
Influencerka Zuzana Plačková
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 1. 2022

Slovenská modelka a influencerka Zuzana Plačková (30) je dál namočená v drogové kauze, která odstartovala 29. září masivním policejním zátahem. "Mohu potvrdit, že stížnost proti vznesení obvinění jí i jejímu manželovi byla zamítnuta," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Generální prokuratury Slovenské republiky Dalibor Skladan.

Příchod nového roku oslavila Zuzana Plačková v Mexiku a na Instagramu, kde ji sleduje více než 800 tisíc lidí, se snaží tvářit, že vše je v naprostém klidu a pohodě a ona si může užívat moře a slunce. Realita je ale daleko méně příjemná.

Slovenská influencerka a její manžel René Strausz (32) byli zadrženi při rozsáhlé razii dne 29. září 2021. Policisté tehdy zajistili přes devět kilogramů pervitinu a dohromady obvinili 15 lidí. Plačková a Strausz v prohlášení uvedli, že na obchodu s drogami se nepodíleli, pouze měli tu smůlu, že se setkávali s nedůvěryhodnými lidmi.

Soud v Pezinku 30. září poslal do vazby šest lidí včetně údajného šéfa skupiny Tibora Gubáně. Slovenská vlivná kráska a její manžel ve vazbě neskončili, jsou stíháni na svobodě.

Úřad speciální prokuratury ale zamítl jejich stížnost proti vznesení obvinění. "Mohu potvrdit, že stížnost proti vznesení obvinění jí i jejímu manželovi byla zamítnuta," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Generální prokuratury Slovenské republiky Dalibor Skladan. "Obě osoby jsou dále stíhané pro členství v zločinné skupině v případě obchodování s drogami," doplnila pro ŽivotvČesku.cz Jana Tökölyová z Generální prokuratury SR.

Případ Zuzany Plačkové přerostl i do nejvyšších pater slovenské politiky. Bývalý slovenský premiér Robert Fico (57) v říjnu uvedl, že Plačková neskončila ve vazbě kvůli tomu, že kokain prodávala slovenským politikům a vlivným osobám.

"Plačková s manželem jsou na svobodě proto, protože dodávali kokain významným lidem na Slovensku. Tito významní lidé na Slovensku se lekli a podlehli představě, že by se jejich jméno mohlo někde objevit," citovala bývalého předsedu vlády televize Markíza. Robert Fico již dříve hovořil o tom, že někteří slovenští politici holdují kokainu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.