Zuzana Plačková si po drogové kauze pořídila prasátko. Chovatelka uvedla, že influencerka se může stát jeho sexuálním objektem

Influencerka Zuzana Plačková
Influencerka Zuzana Plačková
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 10. 2021

Slovenská influencerka Zuzana Plačková (30), která byla minulý týden v pondělí ze svého bytu s manželem Reném Strauszem vyvedena v poutech, si po propuštění na svobodu udělala radost koupí nového mazlíčka. Pár si pořídil zakrslé prasátko, samečka, který dostal jméno Tinki. Chovatelka prasátek popsala, jak se o takové zvířátko starat. "Prasátko se vám může zdát stále hladové, ale pokud ho budete překrmovat, může nakonec vážit až 3x tolik, kolik by vážilo při normální kondici a vhodné stravě. Ale co víc, bohužel naroste i do délky. Při chovu v bytě je velmi těžké po celé 3 roky růstu prasátka udržet jeho chutě na uzdě. Důležitá je i kastrace, jinak se za pár měsíců stane sexuálním objektem majitel, navíc nekastrovaní kanečci silně zapáchají " řekla pro ŽivotvČesku.cz Jiřina Ciprová.

Influencerka Zuzana Plačková a její manžel René Strausz byli zatčeni v pondělí během velké policejní akce, která probíhala na více místech zároveň a začala už v 5 hodin ráno. Od té doby byli oba v cele předběžného zadržení a podle informací slovenských médií byli obviněni z drogové trestné činnosti a členství ve zločinecké skupině. Ve čtvrtek soud rozhodl o jejich propuštění, dalších šest lidí poslal do vazby.

Jako náplast na utrpení, které manželé před propuštěním zažili, si pořídili prasátko. Nový domácí mazlíček Strauszových dostal jméno Tinki a Zuzana Plačková se jím pochlubila na sociální síti. "Naše malá láska Tinky," napsala influencerka ke snímku nového člena rodiny.

Péče o prasátko není tak jednoduchá, jak by se mohlo na první pohled zdát. Chovatelka Jiřina Ciprová upozorňuje především na důležitost stravy. "Velikost miniprasátka je dána zejména geneticky, ale lze ji také k horšímu ovlivnit stravou. Základem je z 95% rostlinná potrava (pastva, seno), ovoce (omezeně), zelenina, granulované seno. Zbytek mohou tvořit třeba granule pro králíky bez léčiv, šrot s plastinem, kukuřice, směsi pro prasátka (vyjma těch hospodářských pro rychlý růst a vysokou zmasilost)," řekla pro ŽivotvČesku.cz odbornice.

"V bytě je velmi těžké uhlídat spotřebu krmiv, pokud nechcete, aby vás sousedi nenáviděli. Prasátko bude totiž v noci kvičet tak dlouho, dokud něco nedostane a pokud nechcete, aby vám z něj vyrostl mamut, musíte mít po ruce něco, po čem nebude nabírat více než má, například extrudovanou zeleninu. Ovšem ideální je nezvykat ho na to, že v noci žere, pak nebude žebrat," vysvětlila Jiřina Ciprová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že prasátko může působit stále hladové a stravu musí hlídat majitel. Tento mazlíček je schopný se nacpat skoro až k prasknutí.

Někteří lidé svá prasátka venčí a to je podle chovatelky ideální varianta. Kdo na to ale nemá čas, může si poradit jinak. "Kočkolit v kočičím záchodě jako podestýlka je výborný, ovšem časem se prodraží. Osvědčený a levný způsob je psí toaleta s umělou trávou, kterou stačí jen oplachovat," prozradila Jiřina Ciprová pro ŽivotvČesku.cz, jak prasátka chovaná v bytě vykonávají potřebu. 

Zuzana Plačková a její manžel si chtějí časem pořídit ještě druhé prasátko, ale to není nejlepší nápad. "Pokud chcete mít dvě, musí být na sebe zvyklá už od selete, jinak může to starší zabít to mladší, pokud to neuhlídáte. Nebere ho jako kamaráda, ale jako konkurenci," upřesnila chovatelka důvod, proč je lepší si druhé prasátko po čase nepořizovat.

Prasátko se může dožít až 15 let, jeho chov doma je ale náročný. "Při chovu v bytě je nezbytná klec nebo prostor, kam můžete prasátko zavřít, pokud jdete pryč. Jinak si můžete zadělat na problémy, kdy bude čuník po dobu vaší nepřítomnosti pracovat doma na úklidu. Pokud chcete jet na dovolenou, nezbývá než se poohlédnout po nějakém známém se zahrádkou a ohrádkou, protože v cizím prostředí v bytě by mohl být vystresovaný čuník agresivní i přes to, že je normálně klidný," dodala chovatelka Jiřina Ciprová pro ŽivotvČesku.cz, s čím je potřeba při chovu prasátka v bytě počítat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.