Zuzana Plačková zajišťovala kokain pro politiky, proto není ve vazbě, šokoval Robert Fico

Slovenská influencerka Zuzana Plačková
Slovenská influencerka Zuzana Plačková
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 10. 2021

Slovenská influencerka Zuzana Plačková (30) byla obviněna z drogové trestné činnosti a členství ve zločinecké skupině, ale je vyšetřována na svobodě. Stejně jako její manžel René Strausz. Bývalý slovenský premiér Robert Fico (57) uvedl, že Zuzana Plačková zajišťovala drogy pro slovenské politiky, proto není ve vazbě. "Pokud se jako člen organizované skupiny přímo podílela na výrobě omamných látek, hrozí jí až 10 let odnětí svobody," řekl pro ŽivotvČesku.cz právník Jan Černý.

Královna slovenského Instagramu Zuzana Plačková neskončila ve vazbě, ale spolu s manželem je vyšetřovaná na svobodě. S vysvětlením přišel bývalý slovenský premiér Robert Fico.

"Plačková s manželem jsou na svobodě, protože dodávali kokain významným lidem na Slovensku," řekl současný opoziční poslanec na tiskové konferenci. Slova muže, který stál v čele Slovenska v letech 2012 až 2018, přinesla televize Markíza.

"Je veřejným tajemstvím, že ve vládě sedí lidé, kteří milují kokain. Proč nemáme právo tvrdit, že manželé Strauszovi jsou na svobodě, protože dodávali kokain významným lidem, kteří se teď bojí, že by se mohlo objevit i jejich jméno, tak raději zařídili, aby nebyli vzetí do vazby," dodal bývalý slovenský premiér.

Téma kokainu se ve slovenské politice řeší poměrně často. Ficův stranický kolega Petr Pellegrini (46) zaskočil novináře, když mu podezřelý balíček vypadl ze saka přímo během tiskové konference. Pellegrini při své obhajobě uvedl, že jde o pytlíček s párátkem.

"Vyšetřovatel Národní kriminální agentury obvinil 15 osob z trestných činů založení, zosnování a podporování zločinecké skupiny a nedovolené výroby omamných a psychotropních látek, jedů či prekurzorů, jejich držení a obchodování s nimi. Během domovních prohlídek policisté zajistili více než devět kilogramů omamných a psychotropních látek, ze kterých by se dalo vyrobit minimálně 90 tisíc jednorázových dávek drogy. Zajistili také zbraně, střelivo, cigarety a více než 70 tisíc eur v hotovosti," píše se ve vyjádření Národní kriminální agentury k případu, ve kterém figuruje Zuzana Plačková.

"Pokud šířila toxikománii, čili zneužívala či sváděla k užívání omamných látek jako člen organizované skupiny, hrozí jí až 5 let odnětí svobody. Pokud se jako člen organizované skupiny přímo podílela na výrobě omamných látek, hrozí jí až 10 let odnětí svobody," řekl pro ŽivotvČesku.cz renomovaný právník Jan Černý. Zuzana Plačková uvedla, že je nevinná, že problémy jí způsobili lidé, se kterými se jen stýkala.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.