Zuzaně Paroubkové zemřel psí kamarád. Exmanžel Jiří prozradil, jak se bývalé manželce daří

Bývalá manželka Jiřího Paroubka
Bývalá manželka Jiřího Paroubka
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 12. 2020

Ještě před třemi roky byla Zuzana Paroubková (62), první žena Jiřího Paroubka, relativně v pořádku. Už v říjnu 2017 ale pak chodila o holi, kterou se podpírala až do letošního ledna. Letos začátkem roku prodělala operaci kyčle. Podle slov jejího exmanžela se jí ale daří dobře samozřejmě v rámci zdravotních možnosti. "Pořídila si nového pejska," prozradil pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek (68).

První manželka bývalého předsedy vlády Jiřího Paroubka se už před lety svěřila s tím, že trpí skoliózou páteře. Deformace je důvodem, proč se stav Zuzany Paroubkové během pouhých dvou let výrazně zhoršil. Zatímco na svatbu svého syna v dubnu 2017 přišla o holi, letos v dubnu po operaci kyčle si už pomáhala skútrem pro seniory.

"Zdravotní stav je přiměřený jejím nemocem. Myslím, že teď se zlepšuje, když si pořídila nového pejska. Jezevčík, kterého měla, jmenoval se Endy, tak ten zemřel. Takže si pořídila po nějakém váhání v řádu měsíců nového pejska a myslím, že je spokojená," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek, jak se jeho exmanželce daří.

"Vídáme se dvakrát v týdnu, kdy mě učí francouzštinu. Snažím se jí pomáhat. Pokud něco potřebuje, tak se snažím vyhovět," dodal pro ŽivotvČesku.cz Paroubek, který letos v lednu, když byla jeho exmanželka po operaci kyčle, za ní docházel na návštěvy do nemocnice.

Osmadvacet let tvořili Zuzana a Jiří Paroubkovi manželský pár. Ačkoliv již dlouho nejsou spolu, stále na sebe nemůžou zapomenout, vídají se a mají přátelský vztah.

V listopadu 2007 se Paroubek oženil podruhé - s tlumočnicí Petrou Kováčovou, která přijala jeho příjmení. Aktuálně soud řeší jejich rozvodové řízení.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.