ŽvČ: Stylista radí ministryni Janě Maláčové, jak ze sebe udělat lvici salónů. Rty zvýrazněné do srdíčka, poodhalit prsní žlábek

Uznávaný stylista radí Janě Maláčové, jak být výraznou osobností.
Uznávaný stylista radí Janě Maláčové, jak být výraznou osobností.
Foto: Archiv Jany Maláčové / Kája Pavlíček
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 6. 2020

Ministryně práce Jana Maláčová nepatří k nejvýraznější postavám vládní koalice. I když díky tomu, co jí příroda nadělila, by hravě mohla. Mohla by být mnohem zajímavější ženou, ale musela by udělat pár zásadních změn. Redakce Život v Česku se zeptala na názor uznávaného Českého stylisty Káji Pavlíčka, na čem by ministryně měla zapracovat, aby se stala mnohem výraznější. Více než byl před pár týdny červený svetr jejího stranického šéfa Jana Hamáčka. Řekněme si upřímně, ČSSD aktuálně potřebuje hodně výrazné politické postavy...

Strana ČSSD je podle mnohých pomalu úmírající stranou, která je nemocniční terminologií napojena na podpůrné přístroje. Doby, kdy se na postech okolo předsedů střídaly výrazně postavy, je dávno pryč. Stejně tomu je tak s voliči, těch je aktuálně jako šafránu.

Stav je tak alarmující, že podle interního průzkumu Sociální demokracie by strana potřebnou pětiprocentní hranici pro vstup do zastupitelstva v krajských volbách překročila jenom ve třech krajích ze třinácti. A to ještě nejspíš jen díky tomu, že nedávno na sebe upozornil předseda strany a ministr vnitra Jan Hamáček svým červeným svetrem. Zkrátka ČSSD potřebuje výraznou osobnost.

Jana Maláčová má šanci, ale musela by ukázat lidem ukázat nejen svou pevnou politickou ruku, kvalitní rozhodnutí, ale i ženskou přirozenost. Stylista Kája Pavlíček poskytl pár dobrých rád, kterými by se ministryně práce mohla inspirovat.

Rady nad zlato

"Paní Maláčová velice hezký kulatější obličej. A tady jsou tipy na jeho zeštíhlení: Obočí ve středu mírně do špičky, svisle vykreslená tvářenka, lehce ztmavená místa nad spánky. Rty určitě zvýrazněné do srdíčka. Vlasy bych na léto lehce prosvětlil a přidal lehce na objemu. Velká prsa jsou u ní dar, ale pozor na tvar výstřihu. Paní Maláčové rozhodně doporučuji svršky do tzv. „véčka“. Prodlouží krk, vizuálně odlehčí horní část těla a je to varianta, s níž nikdy nešlápne vedle, ať už se jedná o šaty, halenku tričko. Musí si také hlídat hloubku výstřihu. V ležérnějších a večerních outfitech je možné lehce poodhalit začátek „prsního žlábku“," je přesvědčen stylista Kája Pavlíček, který se stará o přední české osobnosti.

Ohledně výstřihu, který může být při mnohých jednáních rozhodně trumfem, se ale ministryně nesmí dopustit přehmatu. "V byznys sféře a na formálních akcích, kde je přísný dress code, je to však nepřípustné. Naopak lodičkový tvar může zbytečně uškodit, rozšířit ramena a horní část těla bude nepoměrně větší než spodek. Nedoporučuji moc trika ke krku a roláky. Příliš velká zahalená jednobarevná plocha rozhodně nezalichotí. A to ani v černé barvě. Paní Maláčové sluší barvy. Proto se nemusí bát barevného oblečení ale i drobných vzorů či asymetrie ve střihu. Také délka rukávu je lepší lehce nad loket a nebo do půlky předloktí," dodal stylista hvězd Kája Pavlíček.

Ministryně Jana Maláčová má jasná doporučení. Pokud dá na rady stylisty, který se k její vizáži a postavě vyjádřil pro Život v Česku, je dost možné, že politika koaliční ČSSD dostane do plachet nový vítr.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.