ŽvČ: Vojtěch vrátil Hamáčkovi slova o vyhazovu: Má to nacvičené, korektní to od něj nebylo, smál se ministr zdravotnictví

Adam Vojtěch a Jan Hamáček k sobě nechovají vřelé sympatie.
Adam Vojtěch a Jan Hamáček k sobě nechovají vřelé sympatie.
Foto: Archiv VA / Archiv JH
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 6. 2020

Podle ministra vnitra Jana Hamáčka by výměna na postu ministra zdravotnictví byla namístě. V době epidemie si totiž dokázal představit, že Adama Vojtěcha by ve funkci vystřídal jeho náměstek Roman Prymula. Předseda koaliční ČSSD to uvedl v rozhovoru pro středeční vydání deníku Blesk. Redakce Život v Česku získala exkluzivní vyjádření ministra zdravotnictví, kterému se slova Hamáčka moc nelíbí.

Hamáček v otázce výměny ministra zdravotnictví má jasno. Premiér Andrej Babiš (ANO) se ale rozhodl, že Vojtěcha funkce zbavovat nehodlá. "Já si myslím, že za celou řadou věcí, které se staly, by výměna byla namístě,” řekl Blesku.

Zdravotníkům podle něj za práci v době koronavirové krize odměny zatím nepřišly, nebo byly nižší, než ministerstvo slibovalo. „To asi nevypovídá o tom, že je tam všechno v pořádku, je to na odbornosti pana premiéra,” řekl.

Redakce Život v Česku oslovila Vojtěcha, který se exkluzivně k prohlášení Hamáčka vyjádřil.

"Je to taková politika v tom špatném slova smyslu. Když osobně mám s někým problém, tak mu to řeknu do očí a ne přes media. Beru to jako takové politické okopávání kotníků. Za svou prací si stojím, udělali jsme obrovský kus práce, a to i před COVIDEM-19, vyjádření pana Hamáčka je pro mě taková politická hra, jinými slovy přízemní politika," řekl pro Život v Česku Vojtěch.

Spory s Hamáčkem nemám

Vojtěch vyloučil, že by s Hamáčkem měl nějaké osobní spory. "To nemám, právě že ne," zopakoval Vojtěch s udivením.

"Osobní spory s panem Hamáčkem nemám, vycházím s ním profesionálně, bez nějakých problémů. Mně podobná vyjádření jsou cizí, takhle se nechovám. O svých kolezích se nevyjadřuji, i když bych asi mohl, ano, i u kolegů z ČSSD, ale nemyslím si, že to je korektní jednání a kolegiální. Jsme součástí jednoho týmu a je pravda, že v politice nejsem tolik let jako pan Hamáček a on už to má asi nějak nacvičené. Skutečně, já se takto nevyjadřuji," dodal exkluzivně pro Život v Česku Vojtěch a bylo na něm znát, že je velmi nad věcí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.