10 nakažených z JIP v Uherském Hradišti a 30 lidí v karanténě. Nemocnice zastavila příjem pacientů

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 7. 2020

Uherskohradišťská nemocnice uzavřela jednotku intenzivní péče a zastavila na ní příjem pacientů. Testy totiž prokázaly onemocnění COVID-19 u devíti zaměstnanců nemocnice a jednoho z pacientů hospitalizovaných na pooperační JIP. Přibližně 30 dalších lidí skončilo v karanténě.

Nemocnice zastavila příjem pacientů během úterý. Devět lidí z personálu a jeden pacient jsou pozitivní na COVID-19. 

Nemocnice okamžitě přijala potřebná opatření. Dalších 30 zaměstnanců poslala do karantény a sedm pacientů přeložila na lůžka infekčního oddělení. "U nikoho dalšího zatím nebyla potvrzena pozitivita na COVID-19, preventivně se testují a trasují další zaměstnanci. Provoz všech ostatních oddělení Uherskohradišťské nemocnice běží standardně, pooperační intenzivní péče je zajištěna v nemocnicích ve Zlíně a Kroměříži," uvedl mluvčí krajských nemocnic Egon Havrlant.

"Onemocnění se naštěstí prokázalo jen u jednoho z pacientů, testy ale ukázaly, že covid pozitivní jsou zdravotní sestry a další nelékařští pracovníci, bylo tedy nutné uzavřít celé pracoviště pooperační intenzivní péče," uvedl šéf zlínských krajských nemocnic Radomír Maráček.

Podle ředitele nemocnice Petra Sládka nemá pacient příznaky a jeho stav je dobrý. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.