17. listopadu oslaví 5 let v manželství s krásnou Lydií. Žena je pro mě nejlepší kamarád, říká Ivan Bartoš

Ivan Bartoš si svou manželku bral 17. listopadu 2015
Ivan Bartoš si svou manželku bral 17. listopadu 2015
Foto: Se svolením Ivana Bartoše
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 11. 2020

Přesně 17. listopadu uplyne 5 let, kdy Ivan Bartoš (40) vstoupil do manželství s půvabnou Lydií Frankou Bartošovou (37). Sympatický politik prozradil, jak výročí oslaví a co se pro něj za dobu pevného svazku změnilo. Zároveň prozradil, co pro něj Lydie znamená. "Moje žena je můj nejlepší kamarád. A myslím, že společně se doplňujeme," prozradil pro ŽivotvČesku.cz muž, který razí heslo, že i politika se dá dělat poctivě.

Manželka šéfa pirátské strany v minulosti pro ŽivotvČesku.cz prozradila, že pomyslná jiskra mezí ní a budoucím manželem nepřeskočila hned. Na začátku vztahu dokonce Bartoš ani neuvažoval o společném potomkovi, a to z důvodu, že si velmi rozuměl s dcerou Lydie - čtrnáctiletou Amelií, kterou má z předchozího manželství. Jenže za pět let se řada věcí změnila. A to třeba pokud jde o potomka. Ivan Bartoš a Lydie Franková se vzali 17. listopadu 2015 - tehdy šlo o 26. výročí 17. listopadu 1989. Svatbu měli v husitském kostele sv. Václava na Zderaze, zahrála jim k tomu kapela ve skotských kiltech.

"Jednak je vidět praktičnost svatby na datum 17. listopadu, že člověk datum nezapomene. Což je často příčinou manželských hádek, kdy jeden zapomene na výročí svatby. A za těch pět let se u nás hodně změnilo. Oba pracujeme v politice - já ve Sněmovně, manželka je opoziční zastupitelka na Praze 2., takže jsme oba politicky aktivní. Máme tříměsíčního syna Bertíka, který roste k osmi kilogramům, takže roste jako z vody," pochlubil se pro ŽivotvČesku.cz Ivan Bartoš, který do politiky vnesl svěží vítr a syn se mu narodil na začátku letošního srpna.

"S manželkou se těšíme, jak to oslavíme. Vždy jsme měli 17. listopad spojený s návštěvou jedné kavárny, kde se potkáváme se známými a slavíme výročí sedmnáctého listopadu, tak i naše výročí, ale letos to budeme muset kvůli opatřením oželet, tak vymyslíme oslavu doma i s dárky," prozradil pro ŽivotvČesku.cz Ivan Bartoš, který na svou rodinu nedá dopustit. Naopak je šťastný, že si našel velmi chápavou a tolerantní ženu, která respektuje jeho veškeré aktivity.

"Musím říct, že těch pět let uteklo jako voda. A naše dcera Amálka za tu dobu hodně vyrostla a celkově jsme si prošli řadou radostí a strastí. A vzpomínám, že před svatbou jsme řešili pověry, jestli ženich může vidět nevěstu oblečenou v šatech dříve a podobně, tak Lydie tenkrát říkala, že smůlu nosí, když si člověk bere někoho, kdo není jeho nejlepší kamarád. Moje žena je můj nejlepší kamarád. A myslím, že společně se doplňujeme a v dialogu hledáme nové pravdy, což je skvělé," dodal výrazný politik pro ŽivotvČesku.cz.

Ivan Bartoš stál v roce 2009 u zrodu Pirátů. Pod jeho taktickým a zejména spravedlivým vedením se strana dostala do obou komor Parlamentu, v Poslanecké sněmovně má třetí nejsilnější klub. Loni se strana prosadila i do Evropského parlamentu. V Praze mají Piráti primátora. A aktuálně podle průzkumů jsou druhou nejsilnější stranou, která šlape hnutí ANO na paty.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.