Ivan Bartoš ukázal syna: Jsou mu 4 měsíce, okolí říká, že je vývojem napřed. Začal i krákat, usmíval se hrdý otec

Ivan Bartoš a jeho milovaný syn Bertram
Ivan Bartoš a jeho milovaný syn Bertram
Foto: Archiv Ivana Bartoše
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 12. 2020

Čtyři měsíce je pyšným otcem syna Bertrama a prakticky se vůbec nezastaví. Výrazná tvář Sněmovny a předseda aktuálně druhé nejsilnější politické strany Ivan Bartoš (40) prozradil pro ŽivotvČesku.cz, jak si aktuálně užívá přírůstku do rodiny, kterého vychovává s milovanou manželkou Lydií Frankou (37). "Na to, že jsou Bertramovi 4 měsíce, tak je, dle vyjádření okolí, nejen veliký, ale i vývojem napřed," prozradil předseda Pirátů.

Ivan Bartoš razí od svého vstupu do Sněmovny jednoznačné heslo, že politika se dá dělat férově a pro lidi. A jeho obětavost, touha měnit věci k lepšímu a čestně, pomáhat, často naráží na čas být s rodinou.

"Chtěl bych být víc doma, jako se mi podařilo v šestinedělí manželky. Je pravda, že jak vláda na konci roku tlačí nekoncepčně daňový balíček, Babišovu sekeru 80 miliard do rozpočtu, do toho řešíme nouzový stav a epidemickou situaci, a zároveň máme spoustu práce s řešením složitých problémů po celé republice, tak jsem každý den do večera v práci. Každou volnou chvíli se však snažím být s manželkou, dcerou a synem a chystáme se na Vánoce," popsal svůj aktuální život Ivan Bartoš pro ŽivotvČesku.cz s tím, že mnohdy skutečně lítá od čerta k ďáblu. Ale víkendy rozhodně patří milované rodině.

"O víkendech chodím s kočárkem na dlouhé procházky, synovi ukazuji zajímavá místa v Praze, mé oblíbené grafity a výhledy. On z toho fakticky samozřejmě ještě nic nemá, ale mně to nevadí. Lyduška si zatím doma může udělat, co potřebuje nebo si odpočinout," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz sympatický politik.

Životní radost a pokroky

Syn Bertram přišel na svět letos 4. srpna ve 23.57 hodin. Při narození vážil 4 390 gramů a měřil 54 centimetrů. Pro Bartoše to je v pořadí druhý potomek, ale první biologický. Jeho manželka Lydie má z předchozího vztahu dceru Amelii. A všichni bedlivě sledují, jak nejmladší člen rodiny roste jako z vody a dělá významné pokroky.

"Na to, že jsou Bertramovi čtyři měsíce, tak je, dle vyjádření okolí, nejen velký, ale i vývojem napřed. I když já vlastně nevím, jaký má být rozdíl mezi čtyřměsíčním a šestiměsíčním miminkem. Chce lézt, obrací se a objevil nově, že umí dělat zvuky. Vískat, hýkat a krákat. To krákání se k němu hodí, protože význam jména Bertram je zářivý havran," usmíval se politik pro ŽivotvČesku.cz, že občas mu syn dává pořádně zabrat. A to zejména, když se rozhodne, že si bude dělat, co chce.

"Fakticky je to taková otcovská bezmoc, když si třeba hrajeme, nebo se snažím Bertíka uspat a on se rozbrečí, nic na něj nefunguje a nezabere ani jeho oblíbená písnička o trhu ve Scarborough od Simon & Garfunkel, co mu zpívám od porodnice. Pak musím prostě poprosit manželku a ta to vyřeší. Mám super ženu," dodal Ivan Bartoš, který Piráty povede do sněmovních voleb v příštím roce jako lídr a kandidát na premiéra.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.