2 nové placené funkce epidemiologa Romana Prymuly. Začal pracovat ve zdravotnictví a školství

Epidemiolog Roman Prymula
Epidemiolog Roman Prymula
Foto: nextfoto.cz

Epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (57) se nedávno stal poradcem prezidenta Miloše Zemana (76). Jeho jméno se objevilo v oficiálním seznamu. Ovšem jde post, který je neplacený. Nově má dvě zaměstnání, o kterých pro ŽivotvČesku.cz promluvil. "V současné době se živím konzultační činností ve zdravotnictví v soukromé sféře," upřesnil s tím, že k tomu ještě přibral další pracovní činnost.

S Romanem Prymulou v polovině února ukončil spolupráci premiér Andrej Babiš (66), jehož byl bývalý ministr také poradcem. Následně o jeho služby stál prezident Miloš Zeman, když uvedl, že bude s Prymulou spolupracovat jako s nejlepším českým epidemiologem.

"Poradce pana prezidenta je pro mne funkce čestná bez nároku na mzdu či nějaký honorář. V současné době se živím konzultační činností ve zdravotnictví v soukromé sféře a naprosto mi to vyhovuje. Doplňkově učím na lékařské fakultě a věnuji se vědě," řekl pro ŽivotvČesku.cz respektovaný odborník, co ho v současnosti živí a naplňuje.

Na dotaz, zda by do budoucna přeci jen existovala možnost, že by se do politiky vrátil, tuto variantu jednoznačně odmítl.

"Myslím si, že u tohoto již zůstanu, rozhodně se nechystám do politiky. Budu se živit vlastní prací a na rozdíl od jiných jsem žádnou trafiku nedostal a ani bych ji nechtěl," dodal pro ŽivotvČesku.cz bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula, který se aktuálně věnuje zejména problematice imunizace a vakcín.

Od listopadu 2020 do února 2021 působil jako poradce premiéra Andreje Babiše pro zdravotnictví. Od září do října 2020 byl ministrem zdravotnictví České republiky ve druhé vládě Andreje Babiše, jímž se stal z pozice vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví.

V letech 2017 až 2020 působil jako náměstek ministra zdravotnictví a mezi roky 2009 až 2016 byl ředitelem Fakultní nemocnice Hradec Králové. Byl prvním aktivním politikem v polistopadové historii ve vládní funkci, který obdržel nejvyšší české státní vyznamenání, Řád Bílého lva.

Počet případů koronaviru v zemi za dobu epidemie od loňského března překročil 1,6 milionu....

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.