Nejméně 2 mrtví a třicet zraněných. Na Karlovarsku se čelně srazily dva osobní vlaky

EcVLPb0WsAIFEzd
EcVLPb0WsAIFEzd
Foto: Twitter Jiří Svoboga
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 7. 2020

AKTUALIZOVÁNO: V úterý odpoledne se na trati mezi Perninkem a Novými Hamry čelně srazily dva osobní vlaky. Podle dosavadních informací je na místě zhruba 30 zraněných. Nejméně dva lidé po srážce zemřeli.

Na místě aktuálně zasahují záchranáři, hasiči i policie. K tragické srážce bylo vysláno několik vrtulníků. Podle České televize s odvoláním na záchranáře jsou po srážce nejméně tři mrtví. Mluví se o třech desítkách zraněných osob. Někteří těžce.

Šlo o osobní vlak, který jel z Karlových Varů do německého Johanngeorgenstadtu, a osobní vlak jedoucí v opačném směru. Nehoda se stala asi 600 metrů od nádraží v Perninku. Záchranáře pravděpodobně zavolal jeden z cestujících.

Dle prvotních informací je na místě větší počet zraněných. Provoz na trati je přerušen. Drážní inspekce bude šetřit příčiny a okolnosti mimořádné události v místě jejího vzniku,” uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

České dráhy nasadily na trati v úseku Nejdek–Nové Hamry
náhradní autobusovou dopravu. K neštěstí došlo v 15.10 hodin. Po půl šesté večer byli všichni vyproštěni ze sražených souprav.

"Na trati Karlovy Vary - Potůčky (Pernink) došlo ke střetu dvou osobních vlaků. Tato mimořádně vážná událost se bohužel neobešla bez mrtvých a vážně zraněných. Zraněni byli také naši zaměstnanci. Na místě zasahují záchranáři. Příčiny nehody jsou předmětem vyšetřování," uvedly České dráhy na Twitteru.

K situaci se vyjádřila i policie. "Po ukončení záchranných prací přichází na řadu prověřování příčin a okolností nehody, při kterém spolupracujeme s Drážní inspekcí. V tuto chvíli však chceme především vyjádřit hlubokou soustrast všem pozůstalým," uvedli muži zákona na Twitteru.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.