Přes 30 let v manželství a jedno slovo, které je zaručeným receptem na dlouholetý vztah. Jan Čenský se pochlubil osudovou ženou a synem

Jan Čenský s manželkou a synem
Jan Čenský s manželkou a synem
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 3. 2022

Mezi českými celebritami je poměrně málo takových, které by byly dlouhá desetiletí ve spokojeném vztahu. Mezi výjimky však zcela jistě patří herec Jan Čenský (60), který se svou manželkou Danou letos oslaví již 33 let ve svazku manželském. Co musí člověk udělat, aby mu to s drahou polovičkou klapalo tak, jako tomu je u Čenských doma, prozradil pro ŽivotvČesku.cz. "Jediná věc je tolerance," míní Jan Čenský.

S manželkou Danou, která pracuje na stomatologické klinice a na veřejnosti se ukazuje spíše nerada, je Jan Čenský již přes tři desetiletí. "Výročí máme až v srpnu, přesně 18. srpna. Bude to 33 let," řekl pro ŽivotvČesku.cz diváky oblíbený herec, kterého znají třeba z televizního seriálu »Ordinace v růžové zahradě« jako chirurga Davida Suchého.

Do povědomí lidí se Jan Čenský dostal už v mládí, kdy často ztvárňoval pohádkové prince, jako třeba v dodnes oblíbeném filmu Princové jsou na draka. Tento typ postav s ním byl v určité době dokonce spojen natolik, že mu to samotnému už začínalo být nepříjemné. Když věku princů odrostl a mohl být tím pravým princem pouze pro svou manželku, nejspíš si oddechl.

Ohledně toho, co člověk musí udělat pro to, aby mu manželství vydrželo tři dekády, má Jan Čenský zcela jasnou odpověď. Ta se sice může zdát jako lehce splnitelná, opak je však pravdou. "Jediná věc je tolerance. A samozřejmě pevný základ," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz herec s tím, že občas manželce donést květinu také není vůbec na škodu.

"Obdivuji svou paní, protože bych to se sebou nevydržel," dodal s úsměvem Jan Čenský ohledně svého manželství, které si prošlo příznivými momenty, ale prověřily ho i nelehké životní zkoušky. S manželkou je spojuje také syn Matyáš , který sice jakoby svému otci z oka vypadl, profesně se však »nepotatil« a místo herecké dráhy se stal fotografem.Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.