5 planet se dá do pohybu. Kartářka Helen Stanku prozradila, co se dá čekat od začátku května

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 5. 2022

Historicky je květen spojen s lidovými veselicemi a také je nazýván měsícem lásky. Letos se v první části měsíce dá do pohybu pět planet, uvedla pro ŽivotvČesku.cz slavná a vyhledávaná kartářka Helen Stanku, která prozradila, co pátý měsíc podle gregoriánského kalendáře ve svém úvodu přinese.

"Pět planet se posune. Dají se očekávat nějaké pokroky. Venuše s Jupiterem 1. až 3. května znamená klidnější čas. Následně 2. května vstoupí Venuše do Berana, což značí vášně, protože Beran je ohnivé znamení a Venuše je láska. Tam by stálé vztahy mohly ožít a nové páry to bude hnát do ložnic," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Helen Stanku, která výklad karet má v rodinném dědictví - v dlouhé historii se jím živili její předkové, pro ni samotnou to byl dlouhá léta jen koníček, než se stala profesionálkou s názorem, že karty mají lidem pomáhat.

"Od 1. května do 10. května Jupiter s Plutem v sextilu (aspekt o hodnotě 60, pozn. red.) bude představovat určitou formu zaražení a lidé budou potřebovat trochu naděje. Možná to zachrání Mars s Uranem, kdy se střetnou opět v sextilu, takže by se mohlo i něco podařit, co předtím vypadalo jako nemožně," zdůraznila zkušená kartářka pro ŽivotvČesku.cz s tím, že letošní květen je měsícem, v němž lidé mohou získat vše, co chtějí, ale budou pro to rozhodně muset něco udělat. "Nebude to zadarmo," dodala.

Kdo je Helen Stanku:

Studovala Církevní konzervatoř v Kroměříži. Působila jako členka pěveckého souboru Národního divadla v Brně. Od roku 2013 podniká. Je rozvedená a má čtyři děti. Pracovnu má v centru Prahy a patří k nejvyhledávanějším v oboru.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.