52letý opilec chtěl zabít svoji matku. Mám Covid-19, plival na přivolané policisty

Opilec napadal svoji matku
Opilec napadal svoji matku
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 4. 2020

Muž z Hodonínska se v noci na čtvrtek opil a choval se velmi agresivně. V 52letech už by mohl mít rozum, bohužel tomu tak není. Zaútočil na svoji matku a vyhrožoval jí zabitím. Napadl i přivolané policisty, na které plival s tím, že má Covid-19.

Policisté v noci na čtvrtek zasahovali v jednom z domů na Hodonínsku. Opilý muž se choval velmi agresivně. Nejprve zaútočil na svoji matku, potom napadl i přivolané policisty.

"Nic rozhodně nenasvědčovalo tomu, že by svého protiprávního jednání před desátou hodinou večerní zanechal a v rodinném domě zavládl noční klid. Byl na adresu všech přítomných velmi vulgární. Kromě sprostých slov vyhrožoval i zabitím," uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Mám Covid-19, vykřikoval

Policisté tak museli použít donucovací prostředky, nasadili mu pouta a vyrazili s ním do policejní cely v Hodoníně. I během cesty autem se však choval agresivně. Pokračoval ve vyhrožování a používání vulgarismů.

"Snažil se kopat a sundávat si roušku, aby mohl plivat a vykřikovat, že má covid. Po ukončení eskorty odmítl dechovou zkoušku i test na drogy," dodala Drahokoupilová.

Sám se ale přiznal k tomu, že vypil půl litru tvrdého alkoholu a kouřil marihuanu. Noc strávil v cele a po vystřízlivění bude svoje chování vysvětlovat. Naštěstí nebyl nikdo zraněn.

Muž je podezřelý z násilí proti úřední osobě a hrozí mu až čtyři roky za mřížemi.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.