6 let poté: Kočka zachránila dítě před útokem psa. Letos chlapec oslavil 10 let a jsou z nich nejlepší kamarádi

Kočka Tara zachránila tehdy 4letého chlapce. Dnes je mu 10 let
Kočka Tara zachránila tehdy 4letého chlapce. Dnes je mu 10 let
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 12. 2020

V roce 2014 příběh teprve 4letého Jeremyho Triantafila (10) šokoval veřejnost, když se v médiích objevilo video, kde agresivní pes ze sousedství napadl malé dítě hrající si nedaleko domu. Díky statečné kočce však útok přežilo a dnes jsou z nich nejlepší přátelé.

Tehdy si čtyřletý Jeremy hrál na kole před domem v kalifornském Bakersfieldu a netušil, že se ocitl v obrovském nebezpečí. Znenadání na něj totiž zaútočil pes, který se mu zakousl do nohy a vláčel ho pryč po silnici. V ten moment šlo chlapci skutečně o život a nebýt odvážné kočky Tary, zvířecího člena rodiny Triantafilových, mohlo vše skončit fatálně. Ta se neváhala postavit mnohem většímu protivníkovi a bez váhání proti němu vyrazila. Svědkem celého incidentu byla matka dítěte.

"Upřímně to mám zamlžené. Pamatuju si jen to, že jsem slyšela Jeremyho a pak uviděla naši kočku, jak skáče ve vzduchu, útočila na toho psa. Snažila jsem se hned syna dostat pryč a Tara nás chránila, když se pes snažil znovu útočit," popsala hrůzný zážitek Erica Triantafilo, matka napadeného chlapce, informoval web today.com.

Bff cuddle time!

Zveřejnil(a) Tara Hero Cat - Official dne Pátek 10. ledna 2020

"Bylo to docela fascinující vidět kočku, jak vystartuje proti psovi s takovou odvahou, aniž by projevila strach, že ji pokouše a zraní," řekl Jeremyho otec Roger Triantafilo, který z videa zachyceného bezpečnostní kamerou na ulici, vytvořil minutovou stopáž, která měla během krátké chvíle více jak pět milionů zhlédnutí. "Je to ta nejlaskavější kočka, všichni naši kluci ji milují," dodal.

Cuddle buddies! 😍

Zveřejnil(a) Tara Hero Cat - Official dne Pátek 13. března 2020

Malý Jeremy zažil pořádný šok a byl převezen do nemocnice. Na lýtku měl po útoku dvě tržné rány, které vyžadovaly deset stehů, píše today.com. Psa, který agresivně napadl dítě, potkal smutný osud a po konzultaci s majitelkou byl nakonec utracen. Letos je tomu šest let, co se Jeremy podruhé narodil a poté, co ho kočičí kamarádka Tara zachránila, se jejich vztah hodně utužil. Nedají jeden na druhého dopustit. Jeremy oslavil desáté narozeniny a Tara je celé roky jeho věrnou parťačkou, která na něj dává pozor i teď, když už je z něj »velký« chlapec.

 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.