70 kilogramů dole nestačilo. Tomáš Magnusek prozradil funkční recept, jak dokázal ještě více zhubnout

Režisér a herec Tomáš Magnusek
Režisér a herec Tomáš Magnusek
Foto: Se svolením Tomáše Magnuska
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 2. 2021

Na začátku loňského roku započal životní proměnu režisér Tomáš Magnusek (36), který byl známý svou vysokou hmotností. Postupem času mu ale nadměrná kila začala vadit a po dlouhých letech odstartoval cestu radikálního hubnutí. I když se mu podařilo shodit neskutečné desítky kil, nadále pokračuje a chce se dostat na polovinu své původní váhy. "Nejvíce se mi osvědčil přerušovaný půst," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Dlouhé roky už působí Tomáš Magnusek jak filmový režisér, scénárista a v neposlední řadě také jako herec. Jeho osoba byla vždy spojována s enormní obezitou, která se zatím překvapivě nepodepsala na jeho zdraví, ale spíše mu začala vadit v běžných činnostech každodenního života.

Prokázal neskutečnou vůli, když se díky velmi striktnímu jídelníčku, přísnému počítání kalorií a pravidelné pohybové aktivitě dostal na hmotnost, která ukazovala úbytek obdivuhodných 70 kilogramů. Během poměrně dramatického hubnutí však musel měnit přístup, aby se úbytek váhy nezastavil.

"Stále jsem přidával aktivitu. Začal jsem s chůzí, potom jsem méně jedl a pak jsem navyšoval pohyb. Nejlépe se mi osvědčil přerušovaný půst – člověk se jednou za den pořádně nají, dá si vše, na co má chuť, ale zbytek dne už je bez jídla. Já třeba začínám ráno velkou snídaní, ve které si dopřeju všechno. Zhruba po pěti hodinách si dám oběd, polévku a nějaké dobré jídlo. Pak už zase nejím. Díky tomu jde váha stále dolů," popsal pro ŽivotvČesku.cz Tomáš Magnusek nejosvědčenější metodu hubnutí, která u něj funguje nejefektivněji.

Jako dítě nebyl milovníkem sladkého, ale před deseti lety mu propadl a stalo se nezbytnou součástí jeho jídelníčku.

"V dětství jsem miloval párky, sladké moc ne. Což se samozřejmě časem změnilo. Miluju cokoli s mákem nebo ořechy. Musím říct, že si dávám všechno a v hubnutí ani to sladké nevynechávám," řekl úspěšný režisér, který pro příští rok připravuje čtvrté pokračování filmu Bastardi, tentokrát v hlavní roli se Zdeňkem Godlou (45).

Jeho pohybová aktivita se za dobu hubnutí neustále navyšuje a tělo od fyzické dřiny rozhodně nešetří. "Začalo to hodinovou chůzí denně. Pak jsem z hodiny udělal 7 tisíc kroků, pak 10 tisíc. Přidal jsem hodinu plavání, a když se mi podařilo shodit 40 kilogramů, začal jsem s indiánským během. Chodil jsem také do sauny a nakonec jsem přidal i posilování, 2 – 3 týdně na 45 minut. Tím se mi začala postava trochu měnit a rýsovat," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Tomáš Magnusek, kterému chybí posledních pár kil k dosažení poloviny původní váhy.

"Zhubnul jsem ještě dalších 10 kilogramů, takže celkem mám dole 80. Ale už chci tu váhu hlavně udržovat a formovat tělo," dodal.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.