7letá holčička zachránila matku při autonehodě. Bez její pomoci by žena vykrvácela a zemřela

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 12. 2020

Pouto matky a dítěte je něco, co dokáže překonat i nemožné. Teprve sedmiletá Adelaide Paris seděla na zadním sedadle auta, když její matka Brynn havarovala a obě se ocitly zaklíněné ve vozidle. Holčička se zachovala tak, jak by to nedokázala spousta dospělých lidí. A díky svému hrdinskému činu zachránila život sobě i ženě, která ji přivedla na svět.

Sedmiletá Adelaide Paris, která žije s matkou Brynn v kanadské provincii Squamish, s ní cestovala v autě, když došlo k vážné dopravní nehodě. Vozidlo sjelo z dálnice dolů po devítimetrové hrázi a zraněná řidička zůstala zaklíněná na předním sedadle. Její dcera dokázala reagovat ve vyhrocené a nebezpečné situaci lépe, než by to možná svedl kdejaký dospělý. Dokázala se vyprostit a vylézt z vozidla ven, aby přivolala pomoc.

"Vzhledem k tomu, že auto nikdo nezaregistroval a neměli jsme žádné svědky chvíle, kdy auto zmizelo ze silnice, rodině, přátelům a dokonce i policii mohlo trvat hodně dlouho, než bychom si uvědomili, co se stalo," vyjádřila se ve svém prohlášení policejní vyšetřovatelka Ashley MacKay, jak uvedl web globalnews.com.

Matka Adelaide nedokáže pochopit, kde se v jejím dítěti vzala taková odvaha a jak dívenka dokázala zvládnout stresovou situaci, která nemusela vůbec dopadnout dobře. "Našla jsem okno, které bylo popraskané, byla v něm velká díra. Kopla jsem do něj a bosá vylezla ven," popsala sedmiletá Adelaide okamžik, který rozhodl o životě její matky i jí samotné. Holčička zastavila projíždějícího řidiče, který okamžitě zavolal záchrannou službu, policii a také hasičský sbor, který byl schopný vyprostit ženu uvězněnou v autě.

"Myslím, že mi zachránila život. Kdyby nebyla v autě… netuším, co by se stalo. Ztratila jsem hodně krve. Doteď netuším, jak to udělala. Je to můj anděl," svěřila se zachráněná Brynn, jejíž dcera byla oceněná místním policejním sborem jako dětská hrdinka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.