80 kilogramů má už dole. Blíží se k vytouženému cíli. Čeká mě teď to nejhorší, říká Tomáš Magnusek

Herec a režisér Tomáš Magnusek
Herec a režisér Tomáš Magnusek
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 6. 2021

Herec a režisér Tomáš Magnusek (36) se už před časem vydal na cestu hubnutí a zatím zvládl projít skutečně úctyhodnou proměnou. Nyní ho ale čeká poslední a dle jeho slov zároveň nejtěžší fáze, během které se bude dostávat na svou vysněnou váhu - 87 kilogramů. Počítá s tím, že půjde o běh na dlouhou trať. "Čeká mě to nejhorší, protože to jde úplně nejpomaleji. Tělo si už zvyklo na všechno," řekl Tomáš Magnusek pro ŽivotvČesku.cz.

V minulosti byl nepřehlédnutelný kvůli své enormní váze, dnes je Tomáš Magnusek úplně jiným člověkem. Herec a režisér se odhodlal k razantní proměně životního stylu, díky které dokázal zhubnout už 80 kilogramů. Nyní už ve své cestě za lepší formou a zdravím stojí kousek od cílové rovinky, právě finišování ale bude nejsložitější z celého procesu.

Popírání složitosti následujících dní je zbytečné a není na stole. "Čeká mě to nejhorší, protože to jde úplně nejpomaleji. Tělo si už zvyklo na všechno, na chůzi, posilovnu, plavání, změnu jídelníčku i saunu. Teď nevím, co k tomu přidat. Poslední fáze bude asi nejtěžší," řekl Tomáš Magnusek pro ŽivotvČesku.cz.

"Teď je to rok a dva týdny, kdy jsem se vrátil z nemocnice, kde mi odřezávali přebytečnou kůži. Člověk po tom roce trne hrůzou, aby nevypadal stejně, ne-li hůř. Zatím se to drží a mám pořád pohyb. Je to nekonečný boj a já obdivuji lidi, kteří to nemusí zažívat," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz herec a režisér, který se do proměny svého těla pustil naplno.

Tomáš Magnusek si dal za cíl zhubnout ideálně na 87 kilogramů. To by byla polovina jeho původní váhy. "Do cíle mi zbývá 9 kilogramů, ale vůbec to nejde. Uvidíme, jak to dopadne. Každopádně musím říct, že když jsem to dal já, dá to každý. Nemám jinou neřest, jídlo pro mě bylo alfa omega všeho, mám jen práci, nemám koníčky. Vše se točilo okolo jídla," popsal pro ŽivotvČesku.cz muž, který aktuálně pracuje na filmu Bastardi 4.

Zřejmě nejsložitější na cestě za vytouženou postavou je rozeznávání rozdílů ve váze. Ne každé kilo navíc totiž znamená tuky navíc. "Nejhorší je, že mám spojené snižování váhy a hubnutí, ale to vůbec nejsou totožné věci. Snažím se pohybovat, ale tím váha nejde dolů, naopak roste, protože svaly jsou těžší než tuk. Kličkovat mezi tím je pro mě asi největší problém," doplnil Tomáš Magnusek pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.