9 mužů za 3 roky a důvod, proč Agáta Hanychová nemá štěstí v lásce: Psychologové odpověděli, zda střídat sexuální partnery raketovým tempem je v pořádku

Agáta Hanychová
Agáta Hanychová
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 6. 2022

Od té doby, co se Agáta Hanychová (37) rozvedla s manželem Jakubem Prachařem (38), má za sebou poměrně velké množství nevydařených vztahů. Naposledy ohlásila rozchod s pohledným chirurgem Andrejem Nikovem, se kterým randila zhruba devět měsíců. "Že člověk po rozchodu zkouší různé partnery, je celkem normální a k tomu, aby našel toho vyhovujícího, docela nezbytné. Problém ale je hlavně způsob, jakým se zde Agáta prezentuje," uvedla psycholožka a terapeutka Radana Rovena Štěpánková pro ŽivotvČesku.cz. Odpověď na promiskuitu nabídl i uznávaný psycholog Jeroným Klimeš (54).

S bývalým manželem, hercem a muzikantem Jakubem Prachařem (38), kolem sebe kroužili už od dětství. Když se svým vyvoleným bývalá modelka a nyní influencerka Agáta Hanychová vstoupila v roce 2013 do svazku manželského, vypadalo to na lásku jako trám. Po nějaké době to však mezi nimi začalo skřípat a nakonec bylo jejich manželství v roce 2020 definitivně rozvedeno.

Zatímco Jakub Prachař našel svou spřízněnou duši v mladé a talentované herečce Saře Sandevě (24), jeho bývalé ženě se najít toho pravého stále nedaří. Od té doby, co se v roce 2019 s manželem odloučili, veřejně přiznala devět vztahů s různými muži, které trvaly vždy jen pár měsíců. Výjimku tvořil slovenský lékař Andrej Nikov, se kterým influencerka vydržela nejdéle - devět měsíců - a se kterým to zpočátku vypadalo, že i ona konečně najde stabilitu.

Nabízí se samozřejmě otázka, proč mají některé ženy včetně Agáty Hanychové potíže najít a udržet si dlouhodobý vztah. Možné odpovědi redakci ŽivotvČesku.cz nastínila psycholožka a terapeutka Radana Rovena Štěpánková.

"Je docela běžné, že když se člověk rozvede a chce si najít partnera nového, prožívá tyto krátkodobé známosti, které slouží k tomu, aby se dvojice nejprve poznala a zjistila, zda se k sobě skutečně hodí. Agáta má smůlu v tom, že je veřejně známá, a tak se o jejích známostech na rozdíl od běžných smrtelníků zkrátka ví. Kromě toho tomu svým přístupem jde často naproti," uvedla renomovaná odbornice.

"Vzhledem k tomu, že je Agáta Hanychová na sociálních sítích poměrně otevřená - co se týče soukromí, tak i o těchto vztazích nemá problém promluvit. Nejspíš by bylo moudřejší, kdyby člověk o nových vztazích hned neříkal svému okolí, než bude vědět, že má tato známost budoucnost. Ale Agáta je nejspíš zvyklá, že i své vnitřní prožívání ráda sdílí se svými fanoušky. Může za tím být určitý exhibicionismus a touha udržet si popularitu," popsala pro ŽivotvČesku.cz jedno z možných vysvětlení, proč si nápadníci u influencerky málem podávají dveře.

Dalším faktorem, proč někteří lidé ne a ne narazit na toho pravého, může být také určitá naivita a to, že se nedovedou poučit ze svých předchozích chyb ve vztazích. Takoví jedinci se do vztahů vrhají po hlavě, pokaždé se ihned velice zamilují a velmi často jejich známost skončí stejně rychle, jako začala.

Podle psycholožky Radany Roveny Štěpánkové je takové chování typické pro mladé lidi, kteří se teprve hledají a které omlouvá nedostatek zkušeností. Pokud má však podobné potíže dospělý člověk, který už má něco odžito, může být ve vztazích buď skutečně naivní, nebo si něco zkrátka nedokáže připustit.

Ohledně promiskuity, která pro někoho může být i tím, že v řádu několika let člověk »protočí« třeba pět a více partnerů, se pro ŽivotvČesku.cz vyjádřil špičkový psycholog Jeroným Klimeš. "Z části jde o geneticky podmíněné chování, z další části je to příležitost v rámci toho, že jde o veřejně známého člověka, který má velkou nabídku, a z části je to morálkou. Pak bych dodal, že také životní strategií," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz respektovaný a uznávaný psycholog specializující se na rodinné a partnerské vztahy, kde se v lidech bere chuť střídat partnery.

Agáta Hanychová je již dvojnásobnou matkou. Ze vztahu s hráčem amerického fotbalu Mirkem Dopitou (38) má syna Kryšpína (11), s exmanželem Jakubem Prachařem má dceru Miu (5).

Muži Agáty Prachařové od roku 2019 (jen přiznaní):

Hodný kluk (jak byl Agátou označen) Václav (příjmení neznámé): 2019, surfař z Izraele: 2019, makléř Zdeněk Turek: 2019 – 2020, fotograf Marek Niessner: 2020, producent Tomáš Sobola: 2020, truhlář Adam Raiter: 2020 – 2021, podnikatel Jan Loskot: 2021, podnikatel Jiří Heller: 2021, lékař Andrej Nikov: 2021 - 2022.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.