Antonio Banderas je jako šedesátník stále idolem žen. Promluvil o strachu a manipulaci s lidmi
Ve věku 62 let strčí hollywoodský herec španělského původu Antonio Banderas řadu mladších ročníků hravě do kapsy. Pohledný umělec pro web Indie Wire promluvil o svobodě dnešních médií a cenzuře. "Nejvíc nebezpečná je netečnost," uvedl.
Antonio Banderas se narodil ve španělském městě Málaga a právě ve své vlasti se poprvé dostal před kameru. Slibnou hollywoodskou kariéru, která ho raketově vystřelila vzhůru, rozjel až díky akčnímu thrilleru Desperado z roku 1996. Do povědomí fanoušků se dostal také díky rolím ve filmech Zorro: Tajemná tvář, Spy Kids: Špioni v akci a Tančím, abych žil. V originálním znění také propůjčil hlas kocourovi ve filmech o Shrekovi.
Ve svých 62 letech herec stále vypadá perfektně. Jedním z důvodů je to, že poté, co v roce 2017 utrpěl infarkt, se ze zdravotních důvodů musí udržovat v co nejlepší kondici, aby zamezil dalším zdravotním obtížím. To se mu viditelně zatím daří. Na předávání Oscarů, jenž se konalo 12. března, vypadal po boku své partnerky Nicole Kimpelové (40), se kterou je od roku 2015, kdy se také rozvedl s herečkou Melanií Griffithovou (65), skvěle.
Pro online magazín Indie Wire herec promluvil o dnešních médiích, která řada lidí považuje za cenzurovaná a lživá. Sám se totiž narodil ve Španělsku v době diktatury generála Franca, která trvala od roku 1939 až do roku 1975.
"Je to úplně něco jiného, protože cenzuru, kterou jsme tehdy ve Španělsku měli, zavedla vláda. Cenzura, kterou máme nyní, je zavedena prostřednictvím kanálů, které v té době neexistovaly. Teď se bojíte říkat určité věci, protože můžete dostat přes prsty na sociálních sítích. Kdo je tu tedy diktátor?" uvedl Antonio Banderas v rozhovoru.
"Možná je na vině příroda. My sami. Jsme schopni tohle dělat sami sobě. Víte, strach je pravděpodobně nejživotaschopnější věc pro manipulaci s lidmi. Je podporován v podstatě nevědomostí. Proto je tak důležité podporovat umění. Když se mě lidé ptají, co můžeme udělat pro zlepšení světa, říkám, ať lidé čtou, chodí do divadel, na obrazy, čtou básníky, Fitzgeralda a Hemingwaye, myslitele. Země bez umění a kultury je velmi nebezpečná," vysvětlil umělec svůj pohled na svět.
Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.