Půjdeš zpátky na Ukrajinu: Ochranka hypermarketu zaútočila na zákazníka kvůli údajné krádeži. Cizinec si vše natočil
Ve čtvrtek došlo v brněnském obchodním centru Vaňkovka k vyhrocené situaci mezi zákazníkem a pracovníkem bezpečnostní služby. Podle videozáznamu měl cizinec v jednom z obchodů odcizit zboží, což vyústilo v ostrou konfrontaci ze strany ochranky hypermarketu. Celý incident si zákazník zaznamenal pomocí kamery zabudované v brýlích, následně se záznam objevil na sociálních platformách a vyvolal emotivní reakce. Případem se nyní zabývá nejen vedení dotyčného obchodního řetězce, ale i policie. Pro ŽivotvČesku.cz situaci okomentoval bezpečnostní expert Andor Šándor, který postup ochranky zkritizoval.
Incident mezi zákazníkem a pracovníkem ostrahy v brněnském hypermarketu měl velmi ostrý průběh. Člen bezpečnostní služby několikrát slovně napadl muže, kterého podezíral z krádeže, a během konfliktu ho opakovaně fyzicky konfrontoval.
"Půjdeš zpátky na frontu, půjdeš zpátky na Ukrajinu," říká pracovník ochranky na videu v kontextu toho, že zákazník měl odcizit dvě lahve alkoholu. Mimo jiné mu také sdělil, že »zařídí, aby ho policisté zmlátili a že půjde z obchodu modrý«.
Pracovník ochranky několikrát zákazníka mimo jiné urazil a vyhrožoval mu - k tomu do něj několikrát útočně strkal. Zdůrazňoval, že lahve s alkoholem, které u sebe cizinec měl, nejsou na účtence. Následně se dožadoval jeho pasu.
"Takže nemáš. Bez dokladů. Zmlátit tě," pokračoval muž z ochranky, když mu zákazník sdělil, že si svůj pas zapomněl u svého bratra. "Bez dokladů. Cizinecká (zřejmě šlo o sdělení, že bude přivolána cizinecká policie - pozn. red.)," pokračoval dominantně muž z ochranky.
Vyhrocenou situaci uklidnil až příjezd policie. Napadený muž na sociální síti uvedl, že spor vznikl kvůli nedoplatku v hodnotě přibližně tří set korun - toho si prý nevšiml. V současnosti podle webu CNN Prima News s odkazem na vyjádření řetězce Albert, v jehož prodejně k potyčce došlo, už pracovník ostrahy v hypermarketu nepracuje.
Pro ŽivotvČesku.cz situaci okomentoval bezpečnostní expert a komentátor. "Bez ohledu na to, kdo je pachatel, se ukazuje, že některé tuzemské bezpečnostní agentury nejsou dobře regulované zákonem a lidé, kteří v nich pracují, zdaleka neodpovídají standardům toho, co by takový pracovník měl umět. Aby na jednu stranu byl fyzicky zdatný a na stranu druhou, aby byl mentálně na výši a uměl ten svůj zákrok regulovat tak, aby z toho nevznikla rvačka, tedy aby nedošlo k eskalaci," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Andor Šándor.
Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.