Hodně muziky za málo peněz. Lukáš Pollert popsal, jaká je podle něj ideální dovolená
Bývalý olympijský šampion a lékař Lukáš Pollert má o letošní dovolené jasno. Žádné exotické destinace, ale pohodové prázdninové dny doma. "Tentokrát se do kempu nechystám. Spíš k někomu na chalupu, kde je voda. A když už tam budu, tak tam něco dělám, jako je sekání dříví a podobně," prozradil pro ŽivotvČesku.cz.
Prahu má podle něj smysl si užít právě v létě, když je poloprázdná. "Ideální dovolená podle mě je v Praze, protože když je vylidněná, tak je krásná. Nebo jen v Čechách. Určitě však nepojedu dál, než je třeba 200 kilometrů od domova," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Pollert, který si cestování po světě užil víc než dost.
Ačkoli v minulosti vyrážel i za mořskými vlnami, nejraději do francouzské Bretaně nebo Biarritzu, realita velké rodiny je podle něj jiná. "Dovolená v zahraničí s celou rodinou je otázka desítek tisíc korun za týden. A navíc je to dva tisíce kilometrů. S rodinou nemyslitelné," doplnil.
Romantiku i dobrodružství proto nachází doma. "Loni jsme byli na Šumavě na horním úseku Vltavy. Vzali jsme stan, vařič a věci pro dovolenou plnou dobrodružství," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz s úsměvem.
A co se jí? "Pod stanem je to komplikace s ledničkou, takže se člověk musí přizpůsobit. Čerstvé pečivo, vejce od místních, těstoviny s kečupem, špekáčky na ohni, někdy i lasagne z vařiče. A když se chytí ryba, to je teprve dobrota," dodal pro ŽivotvČesku.cz Pollert, který tak i bez moře ukazuje, že léto může chutnat skvěle.
Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.