Adam Vojtěch: Katastrofu zvrátí tři klíčové principy. Dodržujte je, vyzval ministr občany

Adam Vojtěch věří, že Česko bude na druhou vlnu připravené.
Adam Vojtěch věří, že Česko bude na druhou vlnu připravené.
Foto: archiv ministra zdravotnictví
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 4. 2020

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve středu uvedl, že situace s koronavirem je v Česku pod kontrolou. Lehce se však kontrole může zase vymknout, upozornil s apelenm na občany, aby nepřestali být zodpovědní. Katastrofě prý zabrání dodržování tří klíčových principů.

"Po týdnu jsme opět vyhodnotili, jak se epidemie vyvíjí. Potvrzuje se, že jsme zastavili nekontrolované šíření nemoci," napsal ministr Vojtěch na Twitter.

Jenomže vliv Velikonoc, během kterých měli lidé masivně porušovat omezení pohybu, se projeví až příští týden. Vláda přesto začala s rozvolňováním některých opatření, představila harmonogram otevírání obchodů.

Podle Vojtěcha je důležité chovat se nadále zodpovědně. "Společnost musí nadále myslet na 3 hlavní principy: nošení roušky, bezpečnou vzdálenost a hygienu rukou. To je klíčové," vyzval ministr.

Jsme připraveni

Pokud by lidé tuto prevenci nerespektovali, mohlo by dojít ke katastrofickému scénáři. Teď je ale situace v Česku stabilizovaná.

"Situaci zvládáme. Dokládá to fakt, že v nemocnicích jsou dostatečné kapacity a nedochází k přetížení zdravotního systému jako v jiných zemích. Proto postupně restartujeme běžnou zdravotní péči. Jsme stále připraveni, pokud by se situace s COVID-19 změnila," uzavřel Vojtěch.

Galerie

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.