Adam Vojtěch končí na postu ministra zdravotnictví. Jeho krásná manželka promluvila o soukromí a budoucnosti

Olga Vojtěchová s manželem
Olga Vojtěchová s manželem
Foto: Se svolením Olgy Vojtěchová
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 9. 2021

Do podzimních voleb zbývá už jen pár týdnů. V případě, že by hnutí ANO pokračovalo ve vládě, charismatického ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (34) coby šéfa rezortu už však lidé neuvidí. "Plánuji se po volbách z aktivní politiky stáhnout," otevřeně řekl nedávno pro ŽivotvČesku.cz. Jeho slova v exkluzivním rozhovoru potvrdila jeho krásná manželka Olga (37), která zároveň prozradila, jaké je být manželkou vysoce postaveného politika, promluvila také o plánech, až její osudový muž odejde z funkce.

Olgo, váš manžel oznámil, že post ministra zdravotnictví chce po volbách opustit. Jak vítáte jeho rozhodnutí?

Letošní volby již nedočkavě vyhlížím… Když se manžel vracel do funkce, zněla tak naše dohoda, takže nejde o nic překvapivého. Zároveň je jasné, že sestavování nové vlády bude ještě chvíli trvat, takže říjen je spíše orientační.

Vím, že je velmi vytížený člověk a chce svůj čas věnovat rodině. Co bude první věc, až odejde z ministerstva, jaké máte plány - bude to dovolená někde v exotice, nebo...?

O dovolené v exotice nepřemýšlíme, těším se ale třeba na dlouhou klidnou snídani v naší oblíbené kavárně. Jsem zastáncem toho, že nejde o množství či délku společně stráveného času, ale o jeho kvalitu…

Na konci října to budou dva roky, kdy jste vstoupili do manželství. Jak budete slavit?

Myslím, že si zajdeme na dobrou večeři, máme jednu »svou« restauraci, kde slavíme narozeniny nebo výročí a zavzpomínáme si na ten krásný den.

Jen hrstka žen ví, jaké to je být manželkou ministra. A mnohdy to opravdu nebude jednoduché. Co je vlastně na této roli, pokud to tak nazveme, nejtěžší?

Nejvíc mi určitě vadí naprostá ztráta soukromí, ale nejde přímo o funkci ministra, tohle zažívají všichni lidé, kteří jsou veřejně činní a známí a také jejich nejbližší.

Dokáže vás manžel i přes své pracovní povinnosti překvapit květinou?

Já jsem známá tím, že si květiny kupuju ráda sama, i několikrát týdně, vytvoří v bytě krásnou atmosféru, tady by manžel chodil tzv. s dřívím do lesa… Ale potěší mě jinými věcmi.

A závěrem: Vy se znáte s manželem už od školy, změnila ho politika?

To je zajímavá otázka… nedokážu říct, nakolik ho změnila politika, nebo se prostě jen z kluka stal muž. Rozhodně mu zůstaly jeho ideály, pracovitost a chuť měnit svět k lepšímu, jak ale sám říká, v průběhu let pochopil, že není možné věřit každému, kdo se tváří jako přítel. Tady určitě změnu vidím.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.