Adam Vojtěch upřesnil, kde se roušky budou nosit: 2 osoby a méně než 2 metry

Adam Vojtěch rozvolnil další omezení.
Adam Vojtěch rozvolnil další omezení.
Foto: Archiv Adama Vojtěcha
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 5. 2020

Vláda v pondělí jednala o dalším urychlení rozvolňování opatření. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na tiskové konferenci oznámil, že od 25. května nebudou lidé muset venku nosit roušky. Platí ale řada podmínek, které budou muset být splněny. Platné totiž zůstane pravidlo, že se roušky budou nosit ve vnitřních prostorách.

"Pokračuje pozitivní vývoj epidemie. Dokonce lepší, než jsme čekali. Epidemiologická skupina pana doc. Maďara proto o víkendu zasedla a doporučila roušky na veřejnosti rozvolnit dříve. Pokud se dnešní uvolňovací vlna zásadně neprojeví na počtu nakažených, sundáme roušky již 25.5.," uvedl ministr zdravotnictví, který si aktuální situaci velmi pochvaluje.

Pro Život v Česku řekl, že pokud jde o roušky, stále zůstávají klíčové v boji proti epidemii koronaviru. I to je důvod, proč je lidé budou nosit třeba v MHD, obchodech a zaměstnání. "Určitá pravidla budou muset být zachována, zejména hygienické návyky. Situace je příznivá, ale nesmí se nic podcenit," řekl Vojtěch pro Život v Česku.

Nesmí se zhoršit situace

Ministr zdravotnictví dále konkretizoval, jak to s nošením roušek ve vnitřních prostorách bude. "Ale pozor. Nadále bude povinné nosit roušku ve všech vnitřních prostorech mimo bydliště, v MHD, taxi a všude tam, kde jsou alespoň 2 osoby v bližší vzdálenosti než 2 metry, mimo členy domácnosti. To vše opravdu pouze za předpokladu, že nedojde ke zhoršení epidemiologické situace," dodal Adam Vojtěch.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.