Adam Vojtěch zveřejnil tabulku návratu do běžného života: Když to nevyjde, zatáhneme za brzdu

Adam Vojtěch
Adam Vojtěch
Foto: archiv
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 4. 2020

V Česku se podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha podařilo zastavit nekontrolované šíření nemoci COVID-19 a země se může začít připravovat na návrat k běžnému životu. V úterý to sdělila na tiskové konferenci vlády. Ministr aktuálně ukázal tabulku, podle které se bude život vracet do normálu.

Na konci měsíce dubna je odhad, že bude 10 600 pacientů s onemocněním COVID-19. Před více než týdnem se hovořilo o zhruba 14 200 nemocných. Podle Vojtěcha se teď bude vláda postupně směřovat Česko k fungování země před vyhlášením nouzového stavu.

"Máme plán návratu do "normálního života". Budeme ho uvádět do praxe postupně a jen za předpokladu, že se situace bude i nadále vyvíjet dobře. Pokud ne, zatáhneme za brzdu. Tady je základní přehled, jaké obchody, služby a školní aktivity se postupně v dalších týdnech otevřou," uvedl ministr zdravotnictví na svém Twitteru.

Rozvolnění na etapy

Rozvolnění současných opatření, které je rozděleno na několik etap, by mělo zároveň chránit seniory - nejrizikovější skupinu v souvislosti s koronavirem. Seniorů je podle dat ÚZIS mezi nakaženými asi 24 procent a jejich podíl výrazně neroste, lidí nad 75 let necelých sedm procent. Většina zemřelých je ve věku nad 80 let.

V galerii najdete plán, který Vojtěch zveřejnil.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.