Al Pacino stárne, ale jiskru a skromnost neztrácí. Popsal, jak chce, aby si ho lidé pamatovali

Herec Al Pacino
Herec Al Pacino
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 7. 2021

Ve své době patřil Al Pacino (81) mezi největší hvězdy akčních filmů, role ve filmu Kmotr předchází jeho pověst dodnes. Role nezastavitelných hrdinů už s věkem předal mladším kolegům, ale co ztratil na kondici, to získal na charismatu. Dokonce si ochotně dělá i čas na své fanoušky, když se s nimi náhodně setká.

Přestože je Al Pacino jednou z nejznámějších akčních hvězd, skromnost nepostrádá. Oblíbený herec postupem času ve filmech přešel od rolí plných pohybu ke klidnějším, ale své povolání na hřebík ještě pověsit nehodlá. Vstřícný je také k fanouškům, ke kterým se sám hlásí a nemá problém se s nimi vyfotit nebo si s nimi popovídat i ve svém volném čase.

"Samozřejmě přemýšlím nad tím, co tu po sobě zanechám. Když jste herec, je to jednoduché, buď tu po vás zůstanou dobré filmy, nebo braky. Lidé si vás mohou pamatovat jako nedostupnou celebritu, nebo jako vstřícného člověka. Já chci, aby tu po mě zůstaly dobré filmy, které diváky neomrzí, a aby si mě fanoušci pamatovali jako toho, kdo se zastaví, aby se na ně usmál," řekl Al Pacino pro magazín USA Today Entertainment.

Oblíbený herec je muž, který svá slova myslí vážně a převádí je v činy. Cestou z restaurace v Santa Monice si udělal čas na to, aby se s fanoušky, které potkal, vyfotografoval a několik minut si s nimi i povídal. Ve filmech je známý jako mafián či sám ďábel, ale ve skutečnosti jde o vstřícného člověka, který ani po osmdesátce nestojí o nudu a klid.

Stárnutí herce nikterak neomezuje, ale na své staré filmy se odmítá dívat. "Nechci sledovat sám sebe v mládí. Jsem z toho pak rozhozený, nějak nechápu, kam ta léta utekla a jak je možné, že jsem najednou stařec. Nedávno mi bylo 30 a trochu se pořád vidím tak, jako by mi bylo jen tolik," dodal Al Pacino, který sice stárne, ale jiskru a energii neztrácí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.