Al z Kutila Tima po 30 letech: Richard Karn skoro v 65 letech našel elixír mládí. Roli získal díky manželce

Richard Karn si zahrál postavu Ala v sitcomu Kutil Tim
Richard Karn si zahrál postavu Ala v sitcomu Kutil Tim
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 2. 2021

Ztvárnil šikovného řemeslníka v televizní show sitcomu Kutil Tim, který kraloval v devadesátých letech televizním obrazovkám. Richard Karn (64) alias Al Borland dotvářel skvělou dvojici s hereckým kolegou a hlavním hrdinou Timem Allenem (67), který byl v seriálu jeho pravým opakem.

Americký herec, který má magisterský titul z Washingtonské univerzity, začínal na divadelních prknech a v menších reklamních rolích. Manželka Tudi Roche (65), herečka a zpěvačka, se kterou se oženil v roce 1985, ho přesvědčila, aby se přestěhovali do Los Angeles, kde Karn začal pracovat jako správce bytového komplexu.

O castingu do Allenovi show se dozvěděl náhodou od dopravního instruktora v autoškole a přesto, že role Ala už byla obsazená, osud tomu chtěl nakonec jinak. Původní představitel postavy musel odstoupit kvůli konfliktům s jinými projekty, jak uvedl web tvovermind.com

Postava Ala Borlanda v podání Richarda Karna se stala velmi oblíbenou a k seriálu patřila stejně jako třeba záhadný soused Wilson. Karn vyvažoval živelnost a mnohdy nešikovnost Tima Taylora, kterého hrál Allan. Seriál začínal v roce 1991 a dočkal se celkem 8 sérií a úctyhodných 204 epizod. Získal si obrovskou popularitu, protože bavil svým sice jednoduchým, byť efektivním humorem, který televizní diváky neomrzel. Přesto si Richard Karn po celou dobu natáčení ponechával v záloze své druhé zaměstnání správce.

Po slavném sitcomu už nepřišla žádná velká šance na významnou roli, ale i tak se Richard Karn věnoval herectví v menších projektech. S Timem Allenem se setkal po letech znovu jako host soutěže Assembly Required, která je zaměřená na šikovné kutily a stavitele. V televizi má běžet v průběhu roku 2021, jak informoval magazín People.

V srpnu loňského roku se objevila falešná zpráva o tom, že herec zemřel, ale tuto informaci naštěstí posléze vyvrátil na svém twitterovém účtu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.