Alan ze sitcomu Dva a půl chlapa: Herec Jon Cryer šel dohola, nechal narůst vousy a v 55 letech má styl

Jon Cryer jako Alan Harper v seriálu Dva a půl chlapa
Jon Cryer jako Alan Harper v seriálu Dva a půl chlapa
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 12. 2020

Americký herec Jon Cryer (55) se proslavil jako chiropraktik Alan Harper v oblíbeném sitcomu Dva a půl chlapa. Během první vlny celosvětové pandemie koronaviru oslavil půlkulaté 55. narozeniny a za dlouhá léta od natáčení televizního hitu, který v roce 2003 odstartoval obrovský úspěch a získal si fanoušky po celém světě, se výrazně změnil. Ale jeho změna image mu podle mnohých naopak prospěla.

Herec Jon Cryer patří k hvězdám populárního amerického sitcomu Dva a půl chlapa, ve kterém ztvárnil roli Alana Harpera, v životě nepříliš úspěšného chiropraktika, který bydlí se synem Jakem u svého staršího bratra Charlieho, známého sukničkáře a milovníka požitků. Toho si zahrál Charlie Sheen (55). Cryer využil dokonale svého komediálního talentu a postavu Alana, který je v porovnání se svým šarmantním bratrem tak trochu »slušňácký trouba«, předvedl opravdu skvěle. Seriál měl premiéru v září 2003 a dočkal mnoha nominací a ocenění Primetime Emmy Awards. Jon Cryer byl hned několikrát nominován v kategorii Nejlepší herec ve vedlejší roli v komediálním seriálu a v roce 2009 v ní dokonce zvítězil. Komické postavě propůjčil hlas herec, moderátor a bavič Josef Carda (64), známý mimo jiné z pořadu Tele Tele.

Ale televizní hit Dva a půl chlapa měl za dvanáct let, dvanáct sezón a celkem 262 epizod své problémy. Parťák Cryera Charlie Sheen si procházel těžkým rozvodem s kráskou Denise Richards (49) a bojoval s alkoholovou závislostí.

"Měli jsme krásné období, fungovalo to opravdu skvěle. Charlie byl pyšný, že zvládl být střízlivý, ale poté, co se jeho manželství s Denise Richards rozpadlo, si myslím, že do toho znovu spadl. Zpočátku to zvládal, byl neuvěřitelně profesionální – mimochodem k lidem na place se choval opravdu mile, ale bylo znát, že všechny ty problémy má pořád v hlavě. Ale já jsem za ty roky a práci na seriálu opravdu vděčný," prozradil Jon Cryer v rozhovoru pro Entertainment Weekly.

Představitel Alana Harpera oslavil na jaře, kdy poprvé propukla celosvětová pandemie koronaviru, půlkulaté 55. narozeniny a oproti své seriálové roli už vypadá o dost jinak. Shodil vlasy a nechal si narůst vousy, takže ho někteří fanoušci občas ani nepoznávají. Cryer je opravdu sympaťák a v reálném životě má charisma na rozdávání. V 55 letech rozhodně neztrácí styl a naopak mu proměna, kterou prošel, vážně sedla.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.