Reklama:

Alec Baldwin během natáčení zastřelil kameramanku a vážně zranil režiséra. Tragédii vyšetřuje policie, herec mlčí

Herec Alec Baldwin
Herec Alec Baldwin
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 10. 2021

Velká tragédie se odehrála na natáčení filmu Rust. Herec Alec Baldwin (63) nešťastnou náhodou zastřelil kameramanku a postřelil režiséra, který je nyní v kritickém stavu. Zbraň byla jednou z rekvizit a podle policie zatím nebyla vznesena žádná obvinění, probíhá ale intenzivní vyšetřování.

Reklama:

Alec Baldwin má za sebou celou řadu rolí a natáčení filmu Rust pro něj mělo být jen další z rutinních prací. Jednou z rekvizit byla i zbraň, která měla obsahovat falešné náboje, když z ní ale vystřelil, byla zasažena hlavní kameramanka a režisér. Prozatím není známo, jak k neštěstí přesně došlo a policie zahájila intenzivní vyšetřování. Prozatím nebyl nikdo z obviněn a stejně tak nebyl nikdo ani zatčen.

Reklama:

"Kancelář šerifa potvrzuje, že dvě osoby byly zasaženy střelnou ránou při natáčení filmu Rust. Hlavní kameramanka Halyna Hutchinsová a režisér Joel Souza byli zasaženi, když producent a herec Alec Baldwin vypálil z pistole, která sloužila jako rekvizita," řekl šerif Juan Rios ze Santa Fe deníku The Sun.

Krátce poté, co k neštěstí došlo, byla Hutchinsová (42) letecky transportována do nemocnice, kde svým zraněním bohužel podlehla. Joel Souza (48) byl do zdravotnického zařízení přepraven vozem záchranné služby a je nadále v péči lékařů, zůstává však v kritickém stavu. Zatím není známo, zda ke střelbě došlo při zkoušení scény nebo přímo při natáčení, policie ale potvrdila, že je možné, že byl celý incident zachycen na kameru.

Při natáčení filmů, v nichž se používají zbraně, je běžně součástí štábu i odborník, který se stará o to, aby ve všech byly slepé náboje a nikomu se nic nestalo. Zda byl takový odborník přítomen i u natáčení westernu Rust, nebylo zatím potvrzeno. Produkce je prozatím přerušena. Zástupci Aleca Baldwina se k incidentu v tuto chvíli odmítli vyjádřit.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: