Alec Baldwin jako možná oběť. Policie podezřívá asistenta, který měl zbraň jako poslední. Z minulosti už má prohřešek

Herec Alec Baldwin
Herec Alec Baldwin
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 10. 2021

Natáčení nového westernu Rust se stalo dějištěm tragické události, jejímž hlavním aktérem zůstává hollywoodský herec Alec Baldwin (63). Při filmování jedné ze scén na ranči v Novém Mexiku došlo k výstřelu ze zbraně sloužící jako rekvizita. Jediný ostrý náboj v koltu usmrtil hlavní kameramanku a zranil režiséra. Vyšetřování případu však poukazuje na řadu nejasností a pozornost se začíná zaměřovat nejen na zbrojířku snímku Hannah Gutierrezovou-Reedovou, ale také na asistenta režie Davida Hallse – dvě osoby, které se zbraní manipulovaly. A především samotného Hallse.

Neštěstí na filmovém place v Novém Mexiku uvrhlo Aleca Baldwina nejen do potíží a psychických problémů, ale stalo se z něj mimo jiné diskutované téma pro veřejnost i média. Historická zbraň měla být pouhou rekvizitou, ale v průběhu natáčení z ní vyšla kulka, což stálo život kameramanku Halyn Hutchinsovou (†42), která byla matkou devítiletého syna Androse. Kromě toho ostrý náboj zranil osmačtyřicetiletého režiséra Joela Souza, jenž byl přepraven na jednotku intenzivní péče (JIP), ale podle dostupných informací už byl propuštěn z nemocnice do domácího léčení.

Okolo tragické smrti hlavní kameramanky připravovaného snímku, kde si měl Alec Baldwin zahrát psance Harlanda Rusta, probíhá stále vyšetřování a policie pracuje s několika neobjasněnými informacemi. Podezření začíná padat na asistenta režie Davea Hallse, který měl zbraň jako poslední v ruce a především ji označil jako bezpečnou (tzv. »cold gun«).

A tak není překvapením, že ho policie zařadila mezi podezřelé, protože už jeden podobný prohřešek s jeho jménem zůstává spojený. V roce 2019 byl vyhozen z natáčení připravovaného filmu Freedom's Path, kdy došlo k výstřelu ze zbraně a na place byli zraněni dva lidé včetně čtyřiasedmdesátileté herečky, jak informoval magazín Rolling Stones.

"S lidmi, kteří kontrolovali střelnou zbraň nebo s ní manipulovali, než se dostala k panu Baldwinovi, vedeme výslechy. A je tu několik navazujících otázek, které musíme ještě položit," sdělil šerif okresu Sante Fe Adam Mendoza, jak uvedl server Independent.co.uk. Případ tak zůstává nadále bez jasného viníka v rukou policie, která pokračuje ve vyšetřování a shromažďování důkazních materiálů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.