Reklama:

Alena Schillerová nevyloučila kandidaturu na prezidentku. Jak bude vypadat vnímání její osoby, je nejisté, říká politolog

Ministryně financí Alena Schillerová
Ministryně financí Alena Schillerová
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 9. 2021

V souvislosti s ministryní financí Alenou Schillerovou (57) se vyrojily spekulace, že by v roce 2023 mohla kandidovat v prezidentských volbách. Ona sama tyto spekulace nepotvrdila, ale možnost kandidatury ani nevyvrátila. Podle politologa je velmi nejisté, jak ji lidé budou v roce 2023 vnímat. "Je to aktivní politička, která mimo jiného nese odpovědnost za nejvyšší deficity v historii České republiky," řekl pro ŽivotvČesku.cz Lubomír Kopeček.

Reklama:

V pořadu Nový den na CNN Prima News ministryně financí svou kandidaturu na post prezidentky nepotvrdila, ale ani nevyloučila. "Soustředím se na dokončení poslaneckého mandátu, prosazení rozpočtu a poté na co nejlepší výsledek ve volbách. Nic jiného neřeším. Prezidenta máme a ještě dlouho mít budeme," řekla Alena Schillerová.

Volby prezidenta České republiky se budou konat až v roce 2023 a zatím není jisté, zda se nynější ministryně financí vůbec rozhodne kandidovat, stejně jako není jisté, jaké šance by u českého lidu měla.

Reklama:

"Volby budou v lednu 2023, to jest za více než rok a třičtvrtě. Co se stane do té doby, je velmi otevřené. Otázka, jak bude vypadat vnímání paní Schillerové tou dobou, je velmi nejistá s ohledem na to, že je to aktivní politička, která mimo jiného nese odpovědnost za nejvyšší deficity v historii České republiky," řekl pro ŽivotvČesku.cz politolog Lubomír Kopeček.

Alena Schillerová v pořadu rovněž řekla, že sociální sítě ji baví a přiznala, že je občas možná trochu provokativní. "Co se týká jejích aktivit na sociálních sítích a kdekoliv jinde, uvidí se za zhruba 3 až 4 týdny, jaký výsledek to bude mít v rámci parlamentních voleb," dodal Lubomír Kopeček pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: