Alice Bendová už se nemůže dočkat rušných Vánoc. Klid nemáme, i na Štědrý den řveme, říká. Před svátky ji čeká razantní změna

Herečka Alice Bendová
Herečka Alice Bendová
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 11. 2021

Vánoce jsou nazývány svátky v klidu a pohody, u herečky Alice Bendové (48) tomu tak ale rozhodně každoročně nebývá. Předvánoční období je u ní doma často klidnější než přímo svátky, během kterých se sejde početná rodina. Přestože pro leckoho je takový mumraj nepředstavitelný, herečka je spokojená. "My i na Štědrý den řveme, běháme. Miluju to, je to náš způsob života, jsme hluční a nejsme klidní," řekla pro ŽivotvČesku.cz Alice Bendová a prozradila, proč bude mít letošní svátky skutečně divoké.

Pohádky, romantické komedie, rodina, dobré jídlo a klid. Tato slova se mnoha lidem vybaví, když se řekne slovo Vánoce. Alice Bendová to nemá jinak, jen klid může ze svého slovníku zcela vyřadit. Přestože předvánoční období pro ni bývá klasicky v duchu příprav na Štědrý den, samotného 24. prosince u ní doma klid nepanuje. Přiznává ale, že to je přesně to, co na svátečním období miluje a bez povyku, který se k němu váže, si ho neumí představit. Zatím ale není ani ve fázi předvánočních příprav a například dárky ještě nemá.

"Píšeme Ježíškovi vždycky, i když děti na něj už nevěří, tak mu dopisy píšou. Pak se dají za okno a Ježíšek si je odnese. Letos ale ještě nemáme nic hotové, ani dopis, ani dárky, nic. Ale Ježíšek je šikovný, on pak to, co si děti přejí, někde sežene. Je pravda, že tím, jak Ále bude 12 a Vášovi 15, si už ani jeden z nich nepřeje hračky. Na jednu stranu je to dobře, hračky stejně za rok nebo dva putují dál, ale na druhou stranu je mi to trochu líto. Už si přejí nějaké hezké oblečení, boty, něco do pokojíčku," řekla pro ŽivotvČesku.cz Alice Bendová.

Mnozí se na Vánoce těší právě proto, že si po předcházejících náročných měsících konečně odpočinou, na Štědrý den se budou dívat na pohádky, předají si dárky a pochutnají si na dobré večeři. V domě oblíbené herečky ale není ticho ani během Štědrého dne, a když se sejde celá její rodina, teprve pak to stojí za to. Taková vánoční atmosféra ji ale nevyvádí z míry, naopak jí vyhovuje.

"Klid nemáme na svátky nikdy. My i na Štědrý den řveme, běháme, do toho máme čtyři psy. Pak přijede mamča a najednou je tady šest psů, když přijede ségra, je tady psů osm, pak je tu hodně dětí... já to tak mám ráda. Miluju to, je to náš způsob života, jsme hluční a nejsme klidní. U štědrovečerní večeře rozhodně nesedíme decentně u jídla, ale samozřejmě sedíme, protože jsem pověrčivá a dokud se nedojí, tak nikdo nesmí vstát. Jinak je ale tady bordel, mumraj a já to mám ráda," popsala Alice Bendová pro ŽivotvČesku.cz, jak Vánoce probíhají u ní doma.

Před Vánocemi si jen málokdo nedělá starosti. Kromě práce musí dospělý člověk stíhat nakupovat dárky, rozpočítávat finance tak, aby ho svátky nezruinovaly a zároveň se starat o domácnost, aby byla na Štědrý den pěkně naklizená. Alici Bendovou čeká úklid o to intenzivnější, že u ní doma bude jen krátce před svátky probíhat velká rekonstrukce.

"Stres před Vánocemi prožívám, ale není to o tom, že bych neměla nakoupené dárky. Je to spíš o tom, že do toho mám práci, jezdím do Ostravy na natáčení a musím prostě všechno skloubit. Do toho nám 13. prosince přijdou domů dělníci a vybouchají celou kuchyň, takže já letos před Vánocemi nebudu mít stávající kuchyň. Vlastně nebudeme mít asi do 17. prosince žádnou, ani obývák, televize bude na zemi. Tohle určitě nebudou klidné Vánoce (směje se). Rodiče nám ale půjčí elektrický dvouvařič, takže budeme vařit na něm. Pak budeme mít novou kuchyň a to si teprve užijeme. To bude opravdu dárek," dodala herečka pro ŽivotvČesku.cz, jak letos prožije Vánoce.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.