Alice Bendová vyzkoušela život na Tenerife. Líbí se mi tam ohleduplnost, říká. Prozradila, v čem by naopak Česko neměnila

Herečka Alice Bendová
Herečka Alice Bendová
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 9. 2021

Herečka Alice Bendová (47) si zamilovala Tenerife, kde v minulém školním roce strávila s rodinou téměř měsíc a půl, když měly děti distanční výuku. Ostrov ale ráda navštěvuje častěji a v tamních lidech a zvycích už se poměrně dobře vyzná. Popsala, v čem se jí Španělsko líbí víc než Česko a co by naopak neměnila. "Na Tenerife je mnoho mínusů a kladů oproti nám, každá země má něco svého. Líbí se mi tam ale ohleduplnost mezi lidmi," řekla pro ŽivotvČesku.cz Alice Bendová.

Alice Bendová si španělský ostrov zamilovala a tamní mentalitu už zná téměř jako své boty. Přestože se Tenerife může zdát jako absolutní ráj na zemi bez jediné chybičky, své vady na kráse má. Zatímco v něčem by mohlo být Česku chování ostrovanů inspirací, v jiných ohledech by to mohlo být naopak. Podle herečky má každá země své klady a zápory.

"Na Tenerife je mnoho mínusů a kladů oproti nám, každá země má něco svého. Líbí se mi tam ale ohleduplnost mezi lidmi. Nikdo si nedovolí, ať už v době vrcholného covidu nebo i teď, si nevzít respirátor, když jde na nákup, nebo se bez respirátoru přiblížit k někomu staršímu. Lidé jsou v tomto směru velmi ukáznění," popsala Alice Bendová pro ŽivotvČesku.cz, co se jí na Tenerife nejvíce zamlouvá. Jako žena, která se stará o svou kondici a postavu, oceňuje i to, že jí při sportu u moře nikdo nevěnuje nevyžádanou pozornost.

"Velmi se mi líbí, že když jdu běhat v legínách a v triku, tak tam na mě nikdo nepokřikuje. To tam neexistuje, buď pozdraví, nebo dělají, že vás nevidí. Nějaké mlaskání, hvízdání či pokřiky z aut tam nepřipadají do úvahy. Tady v Česku jsem byla běhat a u cesty zastavila dodávka, odkud se ozvalo, že jsem šťabajzna. Když to není urážející, tak to člověku zas tak nevadí, ale bylo by milejší, kdybych zůstala bez povšimnutí. Jdu běhat, ne se někam předvádět," vysvětlila herečka pro ŽivotvČesku.cz, proč je jí pohyb příjemnější za hranicemi Česka.

Co představitelce mnoha seriálových i filmových rolí na Tenerife vadí, je přílišná pohodlnost. "Do Česka bych nepřenesla jejich občasnou liknavost a to, že mají na všechno čas. Všechno mohou udělat zítra, pozítří nebo za týden, v sobotu nechtějí brát telefony. Tohle mě přivádělo k šílenství, protože když potřebuji něco odpracovat či udělat, tak to vyřeším klidně i po večerech, ale oni ne, nechají to prostě být a udělají si pohodičku. To mi vůbec nesedí. Ale když už tam ty lidi znáte, tak to funguje perfektně, my víme, komu zavolat. Třeba tady řemeslníci moc nejsou, ale tam se dají dobře sehnat," poznamenala pro ŽivotvČesku.cz Alice Bendová, co jí na Tenerife nejvíce vadí.

Téměř šest týdnů na Tenerife v minulém školním roce si mohla herečka s rodinou dovolit kvůli distanční výuce. Děti musely jen vstávat o hodinu dřív kvůli časovému posunu, do školy ale fyzicky docházet nemusely a bylo tak jedno, že se od ní nacházejí tisíce kilometrů daleko. Návrat do běžného režimu je nyní náročný.

"Nový školní rok je mazec, je to jako náraz do zdi. Netušila jsem, jak časově náročné to bude. Oba sportují, každý mají šest hodin týdně své sporty a ať je to, jak je to, vozit se tam prostě musí. Škola je náročná, Ála je v 6. třídě, ta má teď na každý předmět jiného učitele, tak je z toho chudák trochu v šoku. Váša už jede normálně, je v 8. třídě, tak má výuku trochu na háku. Můžeme být ale rádi, že jsme se vrátili do reality, snad už se ta situace nebude opakovat v takové míře a bude klid," dodala Alice Bendová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.